Wojewódzki Inspektorat Weterynarii informuje, że w dniach 13.09.-22.09.2017 na terenie całego województwa śląskiego prowadzona będzie akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Przynęta zawierająca szczepionkę dla lisów ma postać małych brunatnych krążków o zapachu zepsutej ryby. Śląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii  apeluje do mieszkańców województwa o nie podnoszenie szczepionek z ziemi.

Znalezioną przynętę należy pozostawić w danym miejscu, gdyż "zapach ludzki" pozostawiony na przynęcie sprawia, że staje się ona nieatrakcyjna dla lisa.

Nie powinno się również wyprowadzać zwierząt domowych na tereny zielone (lasy, pola, łąki). 

Śląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje również, że sama przynęta nie jest niebezpieczna dla człowieka. Natomiast w przypadku otwarcia kapsułki, która znajduje się we wnętrzu przynęty, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem medycyny informując go o tym fakcie. Po kontakcie z płynną zawartością kapsułki należy również bezzwłocznie umyć wodą z mydłem części ciała, które zetknęły się ze szczepionką.

Wprowadzenie akcji doustnego szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie sprawdziło się jako najskuteczniejsza metoda zwalczania wścieklizny w Europie.

Wszelkie dodatkowe informacja w ww. sprawie będą udzielane pod numerem telefonu: 32 42 88 611.

Zgłoś awarię oświetlenia

Podaj ulicę i numer posesji
całodobowy nr tel.: 801-800-103
e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl

Wywóz odpadów

Pytania i reklamacje dotyczące wywozu odpadów komunalnych w Radzionkowie można kierować na adres odpady@radzionkow.pl.