Inicjatywa Mieszkańców Radzionkowa zaprasza na Festiwal Podróżniczy „ZA HORYZONTEM”, który odbędzie się 17 września br. w Centrum Kultury "Karolinka" na sali widowiskowej, w godzinach 17:00 – 20:00.
Festiwalowi Podróżniczemu towarzyszy wystawa fotograficzna, która zostanie uroczyście otwarta dnia 17 września podczas Festiwalu Podróżniczego w Galerii „Mozaika” o godz. 19:00 i udostępniona publiczności aż do 30 września.


Festiwal otrzymał patronat Burmistrza Miasta Radzionków dr Gabriela Tobora, a jego organizatorami są Inicjatywa Mieszkańców Radzionkowa oraz Śląskie Stowarzyszenie Podróżnicze "Garuda".

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.


Program wydarzenia:

17:00 prelekcja Tomasz Noga "Przez Góry Simien i nie tylko... Etiopia"

18:00 prelekcja Mieczysław Bieniek "Azja Środkowa na wesoło"

19:00 wernisaż wystawy fotograficznej w Galerii "Mozaika"

Prelegentem podczas Festiwalu będzie m. in. Mieczysław Bieniek, który opowie o Azji - o ponad 4 miesięcznej wyprawie przez Kirgistan, Kazachstan i Tadżykistan. Mieczysław Bieniek to były górnik, który po ciężkim wypadku rozstał się z kopalnią i rozpoczął nowy, podróżniczy etap w swoim życiu. Jest cenionym prelegentem i autorem pięciu książek.

Drugim prelegentem podczas wydarzenia będzie Tomasz Noga, który rozpoczął swoją przygodę z podróżami w wieku 17 lat. Podczas Festiwalu opowie o Etiopii, która urzekła go swoim pięknem przyrodniczym.

Szczegółowe informacje o prelegentach znajdują się na stronie internetowej Centrum Kultury "Karolinka"

Zgłoś awarię oświetlenia

Podaj ulicę i numer posesji
całodobowy nr tel.: 801-800-103
e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl

Wywóz odpadów

Pytania i reklamacje dotyczące wywozu odpadów komunalnych w Radzionkowie można kierować na adres odpady@radzionkow.pl.