Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku oraz Instytut Historii Uniwersytetu Śląskiego organizują konferencję naukową pt.: „Polska Ludowa w edukacji historycznej i obywatelskiej”, która odbędzie się 30 listopada br.  o godzinie 10.00 w Centrum Dokumentacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku przy ul. św. Wojciecha 118 w Radzionkowie. Konferencja adresowana jest do nauczycieli historii, wos-u i innych osób zainteresowanych tematyką.

Podczas konferencji w gronie ekspertów (przedstawicieli wielu polskich środowisk akademickich i naukowych) zajmujących się edukacją oraz badaniami nad okresem Polski Ludowej zastanowimy się, jak we współczesnej szkole i poza nią zajmować się tą problematyką. Jednym z celów spotkania będzie zaprezentowanie metod i środków dydaktycznych przydatnych nauczycielowi podczas realizowania tematyki Polski powojennej.
Udział w konferencji należy zgłosić do 24 listopada telefonicznie 32 307 35 36, lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Po zakończeniu konferencji zapraszamy do zwiedzania stałej wystawy w Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku.

 

Zgłoś awarię oświetlenia

Podaj ulicę i numer posesji
całodobowy nr tel.: 801-800-103
e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl

Wywóz odpadów

Pytania i reklamacje dotyczące wywozu odpadów komunalnych w Radzionkowie można kierować na adres odpady@radzionkow.pl.