Od kilku lat, zawsze w grudniu, odbywał się turniej dla najmłodszych szachistów zwany Turniejem Benjamina  w ramach prowadzonych zajęć szachowych przez Stowarzyszenia Szachowe i Gier Umysłowych „Pionek” Radzionków, ze względu na postępy najmłodszych szachistów i już kilkuletnie doświadczenie w przeprowadzaniu zawodów zorganizowano turniej, który umożliwił zdobycie kategorii szachowej o nazwie CiderSzachuś 2017.
Turniej odbył się w sobotę, 25 listopada, w Gimnazjum im. Ojca L. Wrodarczyka. Rozegranych zostało 7 rund, z czasem 30 minut dla każdego zawodnika.

W turnieju można było zdobyć następujące kategorie szachowe - IV-tą i V-tą. Do zawodów przystąpiło 13 zawodników do 14 lat.
Zwycięzcą został Marcin Hajda, który zdobył 6 pkt, przegrywając tylko jedną partię z Borysem Izworskim, który gromadząc 5pkt zajął 2 miejsce w turnieju. Na trzecim miejscu uplasował się Dominik Trzensiok, który również zdobył 5pkt, ale punktacja pomocnicza była niższa niż u Borysa.
Poziom turnieju był bardzo wyrównany, świadczyć o tym może aż 5 zawodników, którzy zgromadzili po 4 pkt. Odpowiednio w kolejności od 4 miejsca uplasowali się: Daniel Radwan, Emilia Leks, Szymon Baran, Miłosz Szeremeta, Patryk Tomczyk. Zadecydowała tutaj punktacja pomocnicza. Borys Izworski zdobył IV-tą kategorię szachową, natomiast V-tą kategorię zdobyli: Dominik Trzensiok, Szymon Baran, Miłosz Szeremeta, Patryk Tomczyk oraz Maksymilian Ende. Gratulujemy młodym arcymistrzom osiągnięć.
Zawody zorganizowało Stowarzyszenie Szachowe i Gier Umysłowych „Pionek” Radzionków, a sędzią turnieju był FA Tomasz Ptaszyński - sędzia klasy międzynarodowej.
Dziękujemy zawodnikom za grę fair play i życzymy dalszych sukcesów.

 

Zgłoś awarię oświetlenia

Podaj ulicę i numer posesji
całodobowy nr tel.: 801-800-103
e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl

Wywóz odpadów

Pytania i reklamacje dotyczące wywozu odpadów komunalnych w Radzionkowie można kierować na adres odpady@radzionkow.pl.