Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie zaprasza do udziału w corocznym Zimowym Ptakoliczeniu. Wydarzenie zaplanowano na ostatnią sobotę stycznia, tj. 27 stycznia, zbiórka o godz. 9.00 w Regionalnej Stacji Edukacji Ekologicznej przy ul. Księżogórskiej 90a.

Impreza jest adresowana do wszelkich ptakolubów oraz do osób, które niekoniecznie interesują się ornitologią, ale lubią przyrodę i zimowe spacery. Przy tym jest to okazja, aby nauczyć się rozpoznawać wiele gatunków ptaków z najbliższego otoczenia. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, nie obowiązują zapisy. Uczestnikami mogą zostać osoby dorosłe, jak i dzieci, choć należy wziąć pod uwagę, że pewna dyscyplina podczas obserwacji ptaków jest wskazana. Należy zaopatrzyć się w niejaskrawy ubiór, odpowiedni do warunków pogodowych. Warto zabrać z sobą lornetkę oraz atlas ptaków. Lornetki będzie można wypożyczyć także na miejscu.
Ornitologiczny spacer potrwa ok. 1,5 - 2 godziny. Naszym przewodnikiem będzie Łukasz Fuglewicz, znawca ptaków, a przy tym wspaniały edukator przyrodniczy.
Po spacerze zapraszamy na gorącą herbatę i krótkie podsumowanie do budynku Regionalnej Stacji Edukacji Ekologicznej, gdzie na dzieci czekać będą również ornitologiczne kolorowanki i gipsowe sówki. Koordynatorem akcji jest Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, zapraszamy do śledzenia informacji pod adresem: https://otop.org.pl/zimowe-ptakoliczenie/.

Zgłoś awarię oświetlenia

Podaj ulicę i numer posesji
całodobowy nr tel.: 801-800-103
e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl

Wywóz odpadów

Pytania i reklamacje dotyczące wywozu odpadów komunalnych w Radzionkowie można kierować na adres odpady@radzionkow.pl.