Trwający od kilku lat proces przygotowywania rewitalizacji naszego miasta, a zwłaszcza dzielnicy Rojca, wiosną tego roku przechodzi w fazę rzeczowej realizacji. 
W pierwszej kolejności zostaną wyremontowane dachy budynków przy ul. Kużaja 58-70 i Sikorskiego 4, następnie zostaną zagospodarowane tzw. „Planty”.

W dalszej kolejności zostaną wymienione instalacje wewnętrzne, zmodernizowane części wspólne budynków, naprawiona elewacja. Następnie zostanie zagospodarowana przestrzeń bezpośrednio sąsiadująca z tymi budynkami poprzez budowę infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. Zakończenie tych prac przewidywane jest na rok 2020.

Ponadto przy ulicy Miedziowej nastąpi utworzenie terenu rekreacyjnego z nowymi alejkami spacerowymi z nawierzchni wodoprzepuszczalnych, z ławkami, koszami i oświetleniem. Główna aleja - łączącą osiedle z projektowanym parkiem – przybierze formę szerokiego przejścia (bulwaru osiedlowego) z umieszczonymi obustronnie ławkami, oświetleniem  i elementami małej architektury. Istniejące spontaniczne trakty piesze z terenu osiedla, będą włączone w ten pas i następnie kontynuowane w formie alejek parkowych, w większości pomiędzy istniejącymi drzewami. Na terenie parku, ma powstać ścieżka zdrowia połączona z siłownią plenerową. Zakończenie prac w ramach projektu przewidywane jest na rok 2019.
W bieżącym roku rozpoczniemy roboty budowlane przy drugim budynku socjalnym przy ul. Nieznanego Żołnierza i  przy przebudowie budynku mieszkalnego przy ul. Lipoka 9. Obydwa zadania zostaną zakończone w roku 2019.
W odniesieniu do centrum miasta planujemy w tym roku, rozpocząć budowę Eko-rynku. W miejsce byłego PGR-u powstanie przestrzeń z zielenią miejską, ławkami i innymi elementami małej infrastruktury, a także z sceną i widownią. Inwestycja ma być finansowana ze środków unijnych więc jej rozpoczęcie jest uzależnione od terminu ich przyznania. Liczymy jednak, że nie później niż w ciągu miesiąca proces przyznawania funduszy pozytywnie się zakończy i będziemy mogli ogłosić przetarg na projekt i budowę Eko-rynku.
Będziemy na bieżąco informować Państwa o postępach w prowadzonych pracach. Prosimy o cierpliwość i zrozumienie. Proces rewitalizacji jest długotrwały i dość skomplikowany, a my dokładamy wszelkich starań żeby przebiegał płynnie i bez zakłóceń.

Zgłoś awarię oświetlenia

Podaj ulicę i numer posesji
całodobowy nr tel.: 801-800-103
e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl

Wywóz odpadów

Pytania i reklamacje dotyczące wywozu odpadów komunalnych w Radzionkowie można kierować na adres odpady@radzionkow.pl.