PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły pod koniec 2017 roku, przetarg na zaprojektowanie i wykonanie robót dotyczących przebudowy linii kolejowej na odcinku od Chorzowa Batorego do Tczewa. Ponieważ linia ta przebiega przez Radzionków, w związku z tym w naszym mieście zostanie przeprowadzonych kilka inwestycji, o realizację których zabiegał od lat radzionkowski samorząd. 

Po pierwsze zostanie przebudowany wiadukt kolejowy znajdujący się na styku ulic Schwallenberga, Kużaja i Męczenników Oświęcimia, wraz z zagospodarowaniem istniejącej skarpy. Po drugie, przy dworcu Radzionków-Rojca zostanie przebudowane przejście nad torami z dojściem do peronów i wybudowana winda.

Następnie PKP planuje całkowicie przebudować wiadukt przy ul. Zejera wraz z istniejącym układem drogowym, tak aby jego parametry techniczne pozwalały na bezpieczne poruszanie się osób pieszych i samochodów.
Ponadto zostanie wybudowane przejście pod torami, w miejscu nieczynnego obecnie przejazdu przy ul. Anieli Krzywoń. Natomiast istniejący przejazd kolejowy przy ul. Św. Wojciecha (na "starym końcu") zostanie zlikwidowany, a ruch odbywać ma się nowo wybudowanym wiaduktem drogowym zlokalizowanym 100 metrów dalej. Według założeń inwestora prace mają zostać przeprowadzone w latach 2020 – 2022.

 

Zgłoś awarię oświetlenia

Podaj ulicę i numer posesji
całodobowy nr tel.: 801-800-103
e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl

Wywóz odpadów

Pytania i reklamacje dotyczące wywozu odpadów komunalnych w Radzionkowie można kierować na adres odpady@radzionkow.pl.