YBFB Instagram - logoBIP

neirychomości       dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo

Tenisiści stołowi z Radzionkowa zwyciężają w prestiżowych turniejach na Śląsku, w marcu było ich wiele. Pierwszym z nich były Mistrzostwa Śląska Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej, które odbyły się w Siemianowicach Śląskich. Zwyciężył tam Mariusz Baron z Radzionkowa, grając w parze z Wojtkiem Romikiem z Piekar Śląskich, pokonując po drodze 4 pary, nie ponosząc żadnej porażki. W kolejnych zawodach w Siemianowicach Śląskich, podczas Memoriału Józefa Jaskólskiego, na 40 zawodników biorących udział w zawodach, w kat. open zwyciężył Mariusz Baron, a w kat. wiekowej 40-59 zajął 3 miejsce, na 9 pojedynków przegrał tylko raz.

W tym turnieju startował też inny nasz mieszkaniec, Jakub Michalski, który wygrał w kat. do lat 40, a w kat. open zajął 3 miejsce. Następne turnieje odbyły się w Tychach, gdzie odnotowano kolejne sukcesy, 2 miejsce w kat. open zajął Mariusz Baron, który po rozegraniu 9 spotkań i tylko 1 porażce, w decydującym meczu odebrał 2 miejsce Sebastianowi Krupie z Chorzowa, który jest byłym Mistrzem Polski Amatorów. W kat. wiekowej do 35 lat, 2 miejsce zajął Michał Seget mieszkaniec Stroszka, który na 6 meczy w grupie wygrał 5 i dzięki temu stanął na podium. W tym samym terminie Jakub Michalski rozgrywał turniej o Puchar Burmistrza Gminy Herby, zdobywając 2 miejsce w kat. amator do 4 ligi i 4 miejsce w kat. open.

Bardzo dobre wyniki osiągnięto w zawodach judo.

Zawodniczka judo z naszego miasta, Wiktoria Baron, z sukcesami startuje w zawodach polskich, jak i zagranicznych. W ostatnim czasie wzięła udział w trzech mocno obsadzonych turniejach dla młodziczek. Na zawodach w Ostrawie o Puchar Czech Młodzików, zajęła 3 miejsce. W zawodach  tych, w kat. do 63 kg, startowało 7 zawodniczek, które walczyły każdy z każdym.
Po zakończeniu rywalizacji okazało się, że 3 zawodniczki miały po jednej porażce wśród wygranych, niestety Wiktoria w jednym z pojedynków wygrała przez akcję mniej punktowaną i ostatecznie zajęła 3 miejsce, chcociaż zwycięstwo było bardzo blisko. Po krótkiej przerwie na zwodniczkę czekały kolejne zawody, Puchar Niemiec Młodzików, organizowany w Berlinie. Podczas tych zawodów Wiktoria zdobywa 3 miejsce na 8 zawodniczek, czyli kolejne podium zdobyte w roczniku 2004/05. Następne zawody to Puchar Polski Młodzików w Suchym Lesie. Startowały w nich roczniki 2003/04, więc Wiktoria musiała walczyć z rok starszymi od siebie. Na 12 dziewczyn zajęła wysokie 5 miejsce, przegrywając 2 walki na 3 wygrane.

Nie brakuje także sukcesów w jeździectwie.

W dniach  22-25 marca 2018 r. rozegrały się tegoroczne zmagania Halowego Pucharu Polski w ujeżdżeniu. Na medal (dosłownie i w przenośni) spisała się 16-letnia zawodniczka z Radzionkowa – Alicja Pachulska, która zdobyła złoty medal i Puchar Polski w kategorii juniorów. Zawody odbyły się w pięknym, nowoczesnym, podkrakowskim ośrodku KJK „Szary” Michałowice, który już po raz trzeci był gospodarzem tego wydarzenia.
Alicja trenuje obecnie w Klubie Jeździeckim Silesia Dressage Club pod kierunkiem trenera Tomasza Kowalskiego. Dosiada konia rasy oldenburskiej, Bentamo2.
Warto dodać, iż w ubiegłym roku Alicja uczestniczyła w  ogólnopolskich zawodach o Halowy Puchar Śląska Opolskiego w Ujeżdżeniu w kategorii Seniorów w klasie C (pomimo, że Alicja jest Juniorką Młodszą często staje w szranki z dorosłymi jeźdźcami) w Zakrzowie, zdobywając III miejsce. W ostatni weekend listopada z kolei startowała podczas Halowych Zawodów Ogólnopolskich w Otwartych Zimowych Mistrzostwach Śląska, plasując się wśród Seniorów tym razem na I  miejscu i zdobywając złoty medal Mistrzostw. Ubiegłoroczne wyniki pozwoliły Młodej Mistrzyni wejść do składu Kadry Juniorów w 2018 roku.
Najbliższe palny startowe zawodniczki to udział w zawodach międzynarodowych w Zakrzowie, dwukrotnie w Austrii oraz walka o start podczas Mistrzostw Europy we Francji. We wrześniu Alicja ma zamiar startować w  Mistrzostwach Polski. Warto nadmienić, że w tym roku Mistrzostwa Polski  odbędą się w Radzionkowie, a organizować je będzie Klub Jeździecki „Lider” Radzionków.
Alicji serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!