W nawiązaniu do napływających do Urzędu Miasta Radzionków licznych zgłoszeń o uciążliwych zapachach pochodzących z oczyszczalni ścieków "Centralna" w Bytomiu, zachęcamy do włączenia się w zapoczątkowaną przez Urząd Miasta Siemianowice Śląskie akcję zbierania podpisów pod petycją w sprawie opracowania odpowiednich regulacji prawnych, pozwalających na skuteczną walkę z odorami.

Petycję w tej sprawie można podpisać elektronicznie na stronie www.petycjeonline.com/w_sprawie_ustawy_odorowej lub tradycyjnie, dostarczając listę z podpisami organizatorowi akcji (tj. UM Siemianowice Śląskie) do dnia 13 czerwca 2018 r.

Mimo iż nasze miasto od dawna walczy o zmniejszenie uciążliwości zapachowych występujących okresowo w Rojcy, to ze względu na brak skutecznych narzędzi prawnych działania te nie przynoszą oczekiwanych skutków. Potrzebne jest uchwalenie przez parlament tzw. ustawy antyodorowej, a niniejsza petycja być może zmotywuje rządzących do podjęcia stosownych starań w tym zakresie - raz jeszcze zachęcamy czynnego udziału w promocji akcji i zbieraniu podpisów pod petycją.

Zgłoś awarię oświetlenia

Podaj ulicę i numer posesji
całodobowy nr tel.: 801-800-103
e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl

Wywóz odpadów

Pytania i reklamacje dotyczące wywozu odpadów komunalnych w Radzionkowie można kierować na adres odpady@radzionkow.pl.