W niedziele 30 czerwca br. Koło Wędkarskie nr 47 w Radzionkowie rozpoczęło świętowanie swego jubileuszu 60-lecia istnienia. W ramach obchodów zorganizowano, pod patronatem Burmistrza Miasta Radzionków, zawody wędkarskie w grupie otwartej, z udziałem 45 wędkarzy oraz w grupie kadetów do 20 lat, z udziałem 6 młodych adeptów wędkowania. Pogoda dopisała, a i wyniki były do pozazdroszczenia. Zwycięzcy złowili ponad 5 kg ryb (waga łączna złowionych ryb przez 4 godziny), które zgodnie z regulaminem, po sprawdzeniu przez komisję sędziowską, zostały z powrotem wypuszczone do stawu.

Grota w Suchej Górze ma stałych bywalców nie tylko z rejonu Bytomia i Radzionkowa, ale też wielu wędkarzy ceni sobie, że może tu przyjechać i mile spędzić czas ze swoim ulubionym hobby. Wśród gości byli przedstawiciele kół z Bytomia, Siemianowic Śląskich i Częstochowy, którzy na ręce Prezesa Mariusza Rolki, złożyli serdeczne gratulacje dla 60-letniego jubilata. 
60-te urodziny to szmat czasu, podczas którego przewinęło się wielu ludzi. Społeczna aktywność oraz zaangażowanie nie tylko obecnych władz, ale również poprzedników umożliwia pomoc pasjonatom wędkarstwa, jak tylko można. To czyni od lat wspólnota Radzionkowa mimo, że Sucha Góra to teraz Bytom, to jednak autentyczne więzi istnieją i są kultywowane, aby następne pokolenie miłośników wędkowania miało swoje pole aktywności. Oby tylko nie zabrakło takiego zapału jak tym, którzy przez 60 lat potrafili to rozwijać i utrzymać choć czasy nie zawsze były dla nich dobre.
Wędkarzom, Zarządowi Koła nr 47 wielkie gratulacje, podziękowania, życzenia zapału do nowych wyzwań, wsparcia oraz wiele satysfakcji z tego, że po prostu chce się być wędkarzem.                     

Zanotował R.Sobczyk

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Oświadczenie o dostępności

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl