Szanowni Mieszkańcy Radzionkowa,

Wydarzenia ostatnich dni sprawiły, że nasze dotychczasowe życie nabrało zupełnie innego wymiaru, zmieniły się priorytety, a rytm dnia wyznaczają rządowe komunikaty dotyczące rozprzestrzeniania się koronawirusa.

W tej wyjątkowej sytuacji apeluję do wszystkich o zachowanie spokoju i stosowanie się do obowiązujących rozporządzeń i zaleceń wydawanych przez władze państwowe, samorządowe i kościelne. Słowa wdzięczności kieruję do wszystkich, którzy ze zrozumieniem przyjmują nowe regulacje ograniczające naszą aktywność zawodową i pozazawodową. Apeluję do uczniów by spędzali czas w domach poświęcając go na naukę i pogłębianie własnych zainteresowań, a wszystkich dorosłych mieszkańców proszę o odpowiedzialne wdrażanie zaleceń sanitarno – epidemiologicznych.

Nie sposób w tym miejscu, nie wyrazić podziwu dla wszystkich osób, które wykonują swoje obowiązki zawodowe narażając się na większe niż przeciętne ryzyko zarażenia: lekarzy i innych pracowników służby zdrowia, ekspedientów, przedstawicieli służb mundurowych i wielu innych profesji. Jestem przekonany, że z Państwa zaangażowaniem, poświęceniem i naszą roztropnością uda nam się przetrwać ten trudny okres.

Gdyby ktokolwiek z mieszkańców Radzionkowa potrzebował pomocy proszę by skontaktował się z Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Tamtejszy wykwalifikowany personel oraz wolontariusze są do Państwa dyspozycji. Wiem, że nasi duszpasterze również oferują swoje wsparcie dla wszystkich potrzebujących. Bądźmy w tych dniach razem, choć niekoniecznie blisko siebie. Bądźmy dla siebie dobrzy.

Gabriel Tobor
Burmistrz Radzionkowa

 

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Oświadczenie o dostępności

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl