Szanowni Państwo,
Kilka dni temu zniesiono w naszym kraju kolejne ograniczenia związane z epidemią koronawirusa. W przestrzeniach otwartych możemy poruszać się bez maseczek, powoli zaczynają funkcjonować restauracje i kawiarnie. Od 6 czerwca będą mogły działać w określonym reżimie sanitarnym kina, teatry i muzea. Życie powoli wraca do normy.
W związku z tym informuję, że począwszy od najbliższej środy tj. 3 czerwca, w pełnym zakresie działało będzie miejskie targowisko. Targ będzie otwarty z zachowaniem wszystkich procedur i środków bezpieczeństwa, wynikających z odpowiedniej ustawy oraz wytycznych Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego (maseczki, rękawiczki jednorazowe, środki do dezynfekcji).
Jednocześnie nadal apeluję do Państwa o odpowiedzialność i ostrożność. Na chwilę obecną w Radzionkowie mamy 58 osób u których stwierdzono wynik dodatni testu na obecność koronawirusa. Od początku epidemii takich osób było w naszym mieście 82. To współczynnik wielokrotnie wyższy niż w całej Polsce i na Śląsku. W naszym mieście wskaźnik zachorowań na 1000 mieszkańców wynosi 5,1. Dla porównania w Polsce jest to 0,62, a w Województwie Śląskim 1,8.
Dziś na terytorium całego kraju jest ponad 23.700 osób zakażonych. Gdyby przyjąć dane statystyczne z Radzionkowa dla całej Polski, to ta liczba wynosiłaby ponad 203.800 chorych. Stawiam retoryczne pytanie: Czy wówczas byłyby znoszone restrykcje?
Sytuacja na Śląsku jest nadal trudna, dotyka to również naszego Miasta. Wiele nauczyliśmy się w okresie ostatnich miesięcy, wiele wiemy o tym , jak postępować, aby być odpowiedzialnym za siebie i zdrowie innych. Stąd mój gorący i stanowczy apel: Wymagajmy od siebie więcej niż wynika to z zaleceń i przepisów!
Korzystając z okazji życzę wszystkim dzieciom, tym młodszym i tym nieco starszym, dużo uśmiechu, pogody ducha oraz spełnienia wszystkich marzeń.

 

Pozdrawiam każdego z Was!
Burmistrz Radzionkowa

 

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Oświadczenie o dostępności

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl