Wybór Bibliofila Roku 2015/2016 .
Tytuł Honorowego Bibliofila Roku otrzymuje Bartosz Niewiadomski z klasy III a za aktywną pracę w Szkolnym Kole Bibliofil, udział w konkursach literackich , za przewodzenie i współudział w organizacji spotkań czytelniczych dla przedszkolaków oraz dzieci niepełnosprawnych z ZDOREWiR oraz wzorowe czytelnictwo wykraczające ponad przeciętność.

 

 
Gimnazjaliści czytają dzieciom w bibliotece publicznej.

Na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radzionkowie młodzież naszego gimnazjum włączyła się w organizowany przez nią Radzionkowski Tydzień Głośnego Czytania. Przedstawione przez gimnazjalistów teksty o przygodach dwóch piesków: Makaronki i Drabinki zachwyciły młodych odbiorców. W czwartek poznali przygody piesków zmagających się z budową domu a w piątek z pracami w ogrodzie. Czytaniu towarzyszył wiersz o ogrodniku i ciekawe zagadki. Czytanie wzbogaciły przygotowane przez młodzież stroje: wrony, żabki i ogrodnika oraz rekwizyty. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały i aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Za miło spędzone chwile dziękujemy organizatorom i przybyłym na spotkanie przedszkolakom z Przedszkola „Pod Topolą”
Młodzież prowadząca spotkanie: Agnieszka Potempa, Bartosz Niewiadomski, Szołtysik Katarzyna, Klaudia Gadalińska wraz z opiekunem; mgr Iwona Mliczek

 

Zgłoś awarię oświetlenia

Podaj ulicę i numer posesji
całodobowy nr tel.: 801-800-103
e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl

Wywóz odpadów

Pytania i reklamacje dotyczące wywozu odpadów komunalnych w Radzionkowie można kierować na adres odpady@radzionkow.pl.