Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie zaprasza na wspólne ptakoliczenie. Zimowe Ptakoliczenie jest coroczną akcją wzorowaną na brytyjskim "Big Garden Birdwatch" i odbywa się zawsze w ostatni weekend stycznia. Może w niej wziąć udział każdy kto choć trochę lubi przyrodę i zimowe spacery na łonie natury. Nie trzeba być przy tym znawcą ptaków, natomiast jest to wspaniała okazja, aby nauczyć się je obserwować i rozpoznawać.

 

Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie na wspólne liczenie zaprasza w niedzielę 31 stycznia o godz. 9.00 - zbiórka przy Regionalnej Stacji Edukacji Ekologicznej (ul. Księżogórska 90a). Zakończenie wycieczki planowane jest ok. godz. 10.30, będzie można napić się gorącej herbaty w budynku Stacji, jak i zwiedzić samą Stację. Udział w akcji jest bezpłatny, a wycieczkę poprowadzi popularyzator ornitologii, znawca i miłośnik ptaków, pan Szymon Kuś.

Warto wybrać ubiór dostosowany do pogody, maskujący, a przynajmniej niejaskrawy, można także zabrać aparat fotograficzny, lornetkę lub lunetę oraz klucz do oznaczania ptaków. Ci, którzy nie posiadają własnych lornetek będą mogli je wypożyczyć z Regionalnej Stacji Edukacji Ekologicznej. 

Więcej na temat samej akcji można dowiedzieć się zaglądając na stronę Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony ptaków: www.otop.org.pl

Zgłoś awarię oświetlenia

Podaj ulicę i numer posesji
całodobowy nr tel.: 801-800-103
e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl

Wywóz odpadów

Pytania i reklamacje dotyczące wywozu odpadów komunalnych w Radzionkowie można kierować na adres odpady@radzionkow.pl.