kara źródło edulandia.plMając na uwadze ochronę zdrowia mieszkańców i środowiska naturalnego w grudniu 2015 r. rozpoczęto sprawdzanie przy udziale rzeczoznawcy, czy mieszkańcy nie palą w swoich piecach odpadami, co jest nie tylko nielegalne ale przede wszystkim niebezpieczne dla zdrowia.

Mieszkańcy pomagają w walce z tym niebezpiecznym zjawiskiem zgłaszając niepokojące sygnały, a kontrole odbywają się przede wszystkim wtedy, kiedy z komina wydobywa się dym, który może wskazywać na spalanie odpadów, w wyniku czego do powietrza dostaje się benzo(a)piren mający działanie rakotwórcze. Ponadto drobne pyły powstające w procesie spalania odpadów powodują choroby układu oddechowego, układu krążenia oraz różnego rodzaju alergie.

W wyniku przeprowadzonych do tej pory kontroli strażnicy ujawnili 4 przypadki nielegalnego spalania odpadów. Sprawy zostały przekazane do sądu rejonowego, w wyniku czego właściciele posesji otrzymali wyroki z karami grzywny.

Straż Miejska w dalszym ciągu prowadzić będzie działania kontrolne, a osoby przyłapane na spalaniu odpadów muszą liczyć się z surowymi karami – do 30 dni pozbawienia wolności lub karą grzywny w wysokości nawet pięciu tysięcy złotych.

Zgłoś awarię oświetlenia

Podaj ulicę i numer posesji
całodobowy nr tel.: 801-800-103
e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl

Wywóz odpadów

Pytania i reklamacje dotyczące wywozu odpadów komunalnych w Radzionkowie można kierować na adres odpady@radzionkow.pl.