In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

 

 

Artykuły

Warsztaty czytania akt stanu cywilnego pisanych gotykiem

Urząd Miasta Radzionków organizuje warsztaty z zakresu czytania akt stanu cywilnego sporządzonych pismem gotyckim oraz w języku niemieckim dla pracowników urzędów stanu cywilnego.


Kurs ukierunkowany jest na zdobycie praktycznych umiejętności czytania oraz sporządzania odpisów wraz z naniesionymi wzmiankami marginesowymi.


Spotkania odbywają się cyklicznie, raz w tygodniu, począwszy od dnia dzisiejszego, w czterech blokach tematycznych:
I/ Podział pisma gotyckiego i wyszczególnienie wariantów liter. Rozróżnienie liter gotyckich zbliżonych kształtem do łacińskich oraz liter gotyckich nie mających odpowiednika w kształcie w alfabecie łacińskim.                  
II/ Zasady pisania „s” końcowego i „c”
III/ Ćwiczenia pisania liter:
1/ wielkie litery
2/ małe litery
3/ łączenie liter
IV/ Odczytywanie tekstów USC (teksty dostarczone przez pracowników USC biorących udział w warsztatach) oraz tworzenie słownika USC.
 
Warsztaty prowadzi Andrzej Wiegand – lektor języka niemieckiego posiadającego od 1997 uprawnienia tłumacza przysięgłego języka niemieckiego. Na co dzień współpracującego m.in. z Urzędami Stanu Cywilnego, Prokuraturą Okręgową w Katowicach oraz    w  Gliwicach, Delegaturą Prokuratury Krajowej w Katowicach jak również  Centralnym Biurem Śledczym, Wilkinson Sword, ZUS oraz świadczy usługi na rzecz osób prywatnych.

SZUKAJ W SERWISIE

Referendum

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA
Zgłoszenia od mieszkańców przyjmowane będą na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . W zgłoszeniu należy podać ulicę i numer posesji, przy której lampa nie świeci lub miga albo nie świeci kilka lamp. Można również zgłaszać awarie oświetlenia ulicznego telefonicznie do Zespół ds. Administrowania Drogami i Gospodarki Mieszkaniowej – tel. (32) 388-71-31 w godzinach pracy urzędu, a po godzinach pracy urzędu – tel. (32) 289-07-27.

 

WYWÓZ ODPADÓW                               
Uwagi, pytania i reklamacje dotyczące wywozu odpadów na terenie Gminy Radzionków można kierować drogą elektroniczną na adre
s Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .