In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

 

 

Kultura

Centrum Kultury "Karolinka"

Centrum Kultury "Karolinka" realizuje cele w zakresie upowszechniania kultury, animacji kulturalnej oraz rozwoju amatorskiego ruchu artystycznego. W swojej działalności szczególny nacisk jest kładziony na rozwój intelektualny i duchowy dzieci i młodzieży. W "Karolince" odbywają się cykliczne imprezy kulturalne i sportowe, wystawy, koncerty, spotkania z ciekawymi ludźmi, projekcje filmów, stałe zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych, działają dwie biblioteki oraz odbywają się inne imprezy.


Największymi imprezami organizowanymi przez Centrum Kultury "Karolinka" są Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych "Fyrtek" oraz Wiosna Teatralna. Obie imprezy są organizowane zamiennie co dwa lata.

Festiwal "Fyrtek" jest wydarzeniem kulturalnym, w organizację którego zaangażowanych jest mnóstwo mieszkańców miasta, w tym dzieci ze wszystkich szkół. Zazwyczaj odbywa się on na przełomie maja i czerwca, co dwa lata. W każdej edycji festiwalu biorą udział 4 zespoły z zagranicy, ZPiT "Mały Śląsk" działający przy "Karolince", który zarazem jest gospodarzem "Fyrtka" oraz dziecięce zespoły folklorystyczne, taneczne, wokalne itp. Do tej pory w trzech edycjach festiwalu brały udział zespoły zagraniczne z Włoch, Finlandii, Bułgarii, Estonii, Niemiec, Ukrainy, Węgier, Czech, Chorwacji, Litwy, Białorusi i Słowacji. Festiwal trwa przez tydzień, codziennie na estradzie umieszczonej przed Centrum Kultury odbywają się koncerty, które ogląda każdorazowo do 3000 osób, uczestnicy festiwalu zaś biorą udział w różnego typu wycieczkach po Śląsku i innych imprezach integracyjnych. Kontakty nawiązane podczas festiwalu procentują w przyszłości, dzięki czemu ZPiT "Mały Śląsk" zapraszany jest na wiele festiwali za granicę.

"Wiosna Teatralna" organizowana jest w "Karolince" co dwa lata w marcu lub kwietniu, naprzemiennie z festiwalem "Fyrtek". Podczas tej imprezy w "Karolince" występują najznamienitsze teatry i aktorzy z całej Polski. Do tej pory gościli w "Karolince" tacy artyści jak Anna Seniuk, Marek Perepeczko, Krzysztof Kolberger, Krystyna Janda, Jerzy Stuhr, Mariusz Benoit, Jan Englert, Anna Dymna, Gustaw Holoubek, Leonard Pietraszak, Marian Kociniak, Jacenty Jędrusik, Hanka Bielicka, Nina Andrycz,Jacek Fedorowicz, Emilian Kamiński i wielu innych. "Wiosnom Teatralnym" towarzyszą imprezy dodatkowe, np. korowody prowadzone przez teatry uliczne, wystawy poświęcone teatrowi itp. Repertuar każdej imprezy jest ułożony w duchu komediowo satyrycznym.

Galeria "Mozaika" znajdująca się w Centrum Kultury "Karolinka" jest jedną z nielicznych na Śląsku galerii, w których odbywają się nie tylko wystawy sztuki, ale także hobbystyczne, przyrodnicze, geograficzne itp. Wystawiane w niej były prace plastyczne artystów lokalnych, muszle i korale świata, wypieki i wyroby cukiernicze, kanarki, afrykańskie dzieła sztuki, czapki z głów całego świata i wiele innych równie ciekawych.

 

W "Karolince" działa wiele amatorskich zespołów artystycznych oraz odbywają się zajęcia stałe dla dzieci i młodzieży. Działa tu Zespół Pieśni i Tańca "Mały Śląsk", chór "Harfa" zespół tańca nowoczesnego "Pasja", kółko plastyczne, sekcja szachowa, odbywają się zajęcia wokalno ­ taneczne dla dzieci, aerobik, nauka gry na keyboardzie, pianinie i gitarze. Działają tu ponadto organizacje społeczne kombatantów, emerytów, hodowców kanarków, hodowców gołębi, Husky Fanklub i inne.

 

W "Karolince" można zorganizować wesela i inne imprezy okolicznościowe, a także konferencje, sympozja itd. Do dyspozycji klientów jest odpowiednie wyposażenie multimedialne, kuchnia itp.

KONTAKT
Centrum Kultury "Karolinka"
Plac Jana Pawła II 2
41-922 Radzionków
tel. (32) 286-63-45

Strona internetowa: www.karolinka.art.pl

SZUKAJ W SERWISIE

Referendum

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA
Zgłoszenia od mieszkańców przyjmowane będą na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . W zgłoszeniu należy podać ulicę i numer posesji, przy której lampa nie świeci lub miga albo nie świeci kilka lamp. Można również zgłaszać awarie oświetlenia ulicznego telefonicznie do Zespół ds. Administrowania Drogami i Gospodarki Mieszkaniowej – tel. (32) 388-71-31 w godzinach pracy urzędu, a po godzinach pracy urzędu – tel. (32) 289-07-27.

 

WYWÓZ ODPADÓW                               
Uwagi, pytania i reklamacje dotyczące wywozu odpadów na terenie Gminy Radzionków można kierować drogą elektroniczną na adre
s Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .