YBFB Instagram - logoBIP

       dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

XVII edycja Grand Prix Radzionkowa w szachach odbyła się 14 kwietnia w Centrum Kultury „Karolinka”. Zawody, wzorem ostatniego roku, rozegrano w dwóch odrębnych grupach „A” powyżej 16 lat i grupa „B” do 16 lat. Turniej odbył się na dystansie 7-rund w systemie szwajcarskim z czasem gry po 15 minut dla każdego zawodnika w każdej partii. Zawody odbywają się w cyklu 4- turniejów, a zwycięzcą zostanie szachista, który zgromadzi najwięcej punktów z wszystkich turniejów.

W turniejów juniorów uczestniczyło 22 szachistów, a w grupie OPEN zagrało 18 zawodników. Zastosowano już regulamin PZSZACH wzbogacony o punkty mówiące, że w grupie OPEN każdy błąd prowadzi do porażki, a w grupie juniorów po pierwszym błędzie nalicza się 2 minuty kary, a za drugi błąd jest już przegrana.
W grupie „A” - OPEN wygrał znany i doświadczony szachista - Maciej Janiszewski, który uzyskał komplet punktów. Trzeba dodać, że Pan Maciej to znany zawodnik i trener, który prowadzi szkolenia w ponad 30 szkołach w Bytomiu i Rudzie Śląskiej. Często można go spotkać w rywalizacjach na znanych turniejach szachowych. Ostatnio grał w Sztokholmie na słynnym RILTON Cup – wygrywając w grupie „B” tych zawodów, Gibraltarze oraz na Malcie. Kolejne miejsca zajęli: Jarek Pietrucha, Wojciech Hajda z Radzionkowa z dorobkiem 4 ½ pkt., Mariusz Gołda i Zbigniew Kasperek zdobywając po 4 ½ pkt. Szóste miejsce zajął Henryk Duzdowski z dorobkiem 4 pkt. Wojciech Hajda, Zbigniew Kasperek i Henryk Duzdowski to zawodnicy z Radzionkowa, a więc w pierwszej 6-tce aż 3 szachistów to gospodarze zawodów.  

W grupie „B” juniorów bardzo zaciętą walkę stoczyli Magda Smoleń, Remigiusz Zalewski i Borys Izworski wszyscy zdobywając po 6 punktów. W dodatkowej punktacji najlepsza okazała się Magda Smoleń. Kolejne miejsca zajęli: Daniel Radawan uzyskując 5 pkt. , Maksymilian Tokowicz, Kinga Szczygieł, Marcin Hajda, Patryk Tomczyk, Marcin Woźniak, Szymon Szymański i Dominik Trzensiok
zdobywając po 4 pkt. z 7 partii.  Ww pierwszej 11-tce juniorów mamy aż 5 zwycięzców z Radzionkowa.

Zawody przebiegały w bardzo sportowej atmosferze a szachiści jako rycerze królewskiej gry zaprezentowali iście sportowe zachowanie. Zawody sędziował Rudolf Sobczyk przy asyście Wojciecha Hajdy. Szczegółowe wyniki znajdują się na www.chessarbiter.com.

Organizatorami są: Stowarzyszenie Szachowe i Gier Umysłowych PIONEK  Radzionków, Urząd Miasta Radzionków oraz Centrum Kultury „Karolinka”.


Grupa „ A” OPEN
1. Maciej Janiszewski - 7 pkt.
2. Jarosław Pietruch -  5 pkt.
3. Wojciech Hajda - 4 ½ pkt.
4. Mariusz Gołda - 4 ½ pkt.
5. Zbigniew Kasperek - 4 ½ pkt.
6. Henryk Duzdowski - 4 ½ pkt.

Grupa „B” - do 16 lat
1. Magdalena Smoleń - 6 pkt.
2. Remigiusz Zalewski - 6 pkt.
3. Borys Izworski - 6 pkt.
Najlepszymi juniorami z Radzionkowa byli:
1. Borys Izworski - 6 pkt.
2. Marcin Hajda - 4 pkt.
3. Patryk Tomczyk - 4 pkt.

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl