YBFB Instagram - logoBIP

      dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych 

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Rodzina 500+Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiŚląska Karta Usług Publicznych - logoLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

Stacja Edukacji Ekologicznej Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Radzionkowie, po raz czwarty gościła szachistów na corocznym turnieju szachowym CIDERLATO 2018, który odbył się w sobotę 14 lipca br. Turniej rozegrano jako otwarty dla wszystkich szachistów, a nagradzano najlepszych zawodników w 2 grupach: OPEN i do 16 lat .

Połączenie w jeden turniej, z łączną liczbą 32 szachistów w wieku od 8 do 73 lat, ma wiele korzyści zarówno szachowych, jak i wychowawczych. A walkę i zachowanie tak seniorów jak i juniorów można uznać, za walkę prawdziwych adeptów królewskiej gry.

Faworytami było kilku zawodników z normą kandydata na mistrza oraz kilku zawodników z I kategorią szachową oraz progresujący juniorzy, którzy chcą być coraz lepsi. Zwyciężył Andrzej Cudnik przed Piotrem Chmielem i Markiem Zychowskim, którzy uzyskali po 7 pkt z 9 partii, kolejność ustaliły dodatkowe współczynniki Bucholtza. Kolejne miejsca zajęli Aleksander Kliber z wynikiem 6 i 1/2 pkt, Marcin Kozłowski i Wiktor Pańczyszyn oraz grupa stałych uczestników turniejów w Radzionkowie: Kazimierz Tchórzewski, Mateusz Płonka i Jarosław Pietrucha, którzy uzyskali wynik po 5 i 1/2 pkt z 9 partii.

W grupie do lat 16 zwyciężył Kamil Warchoł i Arkadiusz Hopek z wynikiem po 5pkt, którzy klasyfikowali się przed rodzeństwem Patrykiem i Kacprem Dembiczami, którzy uzyskali po 4 i 1/2 pkt, Adamem Matysem i Kacprem Wrodarczykiem po 4 pkt.

Turniej rozegrano tempem 15 minut na partię dla każdego zawodnika na dystansie 9 rund. Spośród 32 uczestników grupa juniorów liczyła 12 zawodników. A na uwagę zasługuje fakt, że aż 28 zawodników posiadało kategorie szachowe.

Choć tegoroczne lato raczej pochmurne to na szachownicach jednak walka trwała do gołych króli, tym razem rankingi okazały się prawdziwe. Zwyciężyli zawodnicy o najwyższych rankingach, ale juniorzy pokazali swoje pazurki, a jeden z najmłodszych 9 letni Kamil Warchoł, do ostatniej rundy walczył o nagrodę w grupie OPEN! Co będzie za parę lat łatwo przewidzieć - o ile ci najmłodsi nie zmienią swoich zainteresowań - seniorzy nie będą mieli łatwego grania. Poziom coraz wyższy, jeśli ktoś w wieku 8-9 lat gra na takim poziomie, to tylko należy się cieszyć idzie dobre pokolenie ciekawych szachistów.

Najlepszym zawodnikiem z Radzionkowa był Wojciech Hajda, który zdobył 4 pkt.

Podziękowania dla organizatorów i sponsorów turnieju: Stowarzyszeniu Szachowemu i Gier Umysłowych PIONEK Radzionków, Urzędowi Miasta Radzionków, Śląskiemu Ogrodowi Botanicznemu w Radzionkowie oraz pracownikom MOSIRu z Radzionkowa.

Zawody prowadzili Wojciech Hajda i Rudolf Sobczyk. Poniżej klasyfikacja zwycięzców w grupach .
Szczegółowe wyniki na stronie www.chessarbiter.com.

GRUPA  OPEN
1. Andrzej Cudnik - 7   pkt
2. Piotr Chmiel - 7   pkt
3. Marek Zychowski - 7   pkt
4. Aleksander Kliber - 6 1/2 pkt
5. Marcin Kozłowski - 6 pkt     
  
GRUPA DO 16 LAT
1. Kamil Warchoł - 5 pkt
2. Arkadiusz Hopek - 5  pkt
3. Patryk Dembicz - 4 1/2 pkt
4. Kacper Dembicz - 4 1/2 pkt
5. Adam Matys - 4  pkt

GRUPA juniorów z Radzionkowa  
1. Marcin Hajda - 3 pkt
2. Patryk Tomczyk - 2 pkt
3. Dominik Trzensiok - 1  pkt

Zapraszamy na kolejne turnieje z cyklu Grand Prix Radzionkowa we wrześniu i październiku br., który odbędą się w Centrum Kultury „Karolinka” w Radzionkowie, początek godz. 10.00.

Zanotował R.Sobczyk

 

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl