logo Ośrodka Pomocy SpołecznejPandemia COVID-19 to trudny czas dla osób starszych, rodziców oraz dzieci, którzy mogą mieć trudność w odnalezieniu się w nowej rzeczywistości. Wychodząc naprzeciw nowym wyzwaniom Ośrodek Pomocy Społecznej w Radzionkowie rozpoczął rekrutację do projektu „Interdyscyplinarny program usług społecznych - asystentury środowiskowej w rodzinie”.

W ramach projektu uczestnicy mogą otrzymać wsparcie asystenta osobistego, asystenta rodziny, psychologa lub pedagoga. Osoby starsze mogą skorzystać z pomocy asystenta osobistego, który pomoże w zrobieniu zakupów, załatwieniu spraw urzędowych lub wyjdzie z osobą starszą na spacer.

Dzieci będą mieć zapewnione wsparcie pedagoga, który udzieli pomocy w nauce zdalnej, doradzi w kwestii wyboru dalszej kariery i pomoże odkryć talenty. Każdy uczestnik będzie mógł porozmawiać z psychologiem, skorzystać z pomocy terapeutycznej.

Dla mieszkańców powstanie też Klub Mieszkańców, gdzie uczestnicy projektu będą mogli spędzić wspólnie czas, pograć, porozmawiać, podjąć własne inicjatywy. Ponadto, w ramach projektu, zorganizowanie zostaną wycieczki integracyjne i warsztaty rozwoju zainteresowań.

Chętnych do udziału w projekcie zapraszamy do zgłaszania się do Biura Projektów w Ośrodku Pomocy Społecznej w Radzionkowie. Telefon 32 286-65-44 wew. 30.  Serdecznie zapraszamy!

 

Interdyscyplinarny program usług społecznych - asystentury środowiskowej w rodzinie

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Oświadczenie o dostępności

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl