YBFB Instagram - logoBIP

       dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

LGD "Warmiński Zakątek", organizacja z naszego miasta partnerskiego Dobrego Miasta, od 17 lat pracuje z instytucjami publicznymi, pozarządowymi na Ukrainie, realizując projekty inwestycyjne i społeczne. Od pierwszego dnia wojny włączyli się w wsparcie rzeczowe i materialne, które po stronie Ukraińskiej jest koordynowane przez Władze Wykonawcze miasta Kostopol.

Organizacja stara się pomagać tak aby rodziny mogły jakoś przeżyć, jak najlepiej odpierać ataki i chronić siebie.

Na Ukrainie pomoc kierowana jest na dwa sposoby:
- zasilane jest wojsko i służby ochrony terytorialnej zlokalizowane w Kostopolu i Równem – dostarczane są śpiwory, medykamenty, ciepłe ubrania, lornetki, latarki naczołowe, kamery termowizyjne, agregaty prądotwórcze, apteczki wojenne NATO i inny sprzęt, jedzenie. Przekazywana jest też gotówka na paliwo dla wojska,
- wspierani są mieszkańcy terenów zniszczonych – na razie z darami udaje się dotrzeć do Kijowa, parę kilometrów od Buczy. Od wczoraj trzeba wspierać również Żytomierz.
- wspieramy mieszkańców Kostopola – na razie potrzebne są głównie leki (przeciwbólowe, antybiotyki i przede wszystkim insulina).

Wszystko przekazywane jest bezpośrednio, przekraczając co tydzień granicę polsko – ukraińską. Każda pomoc jest ważna!!! Tam mieszkańcy są już mocno poturbowani, pomoc daje im siłę!!! Zachęcamy do wsparcia.

Dla potrzeb pomocy naszym Partnerom uruchomiliśmy konta bankowe w PLN i EURO. Dla wpłat gotówkowych została zarejestrowana zbiórka publiczna. Więcej o zbiórce TUTAJ.

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl