YBFB Instagram - logoBIP

  neirychomości        dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

wakacje

Zejera_1Od początku 2014 roku gmina Radzionków intensywnie pracowała nad koncepcją rozwiązania problemu komunikacyjnego związanego z wiaduktem przy ul. Zejera. We wrześniu 2015 roku firma G.F-MOSTY z Piekar Śląskich przedstawiła kilka koncepcji udrożnienia komunikacji tzw. „Górki”.

Przedstawiona koncepcja dotyczyła rozwiązań komunikacyjnych związanych z ulicą Przyjaźni (na odcinku od restauracji „U Blachuta” w kierunku ogrodów działkowych), ul. Zejera, Anieli Krzywoń oraz Grzybowej. Ostatecznie do realizacji wybrano przebudowę wiaduktu kolejowego przy ul. Zejera. Przebudowa polegać będzie na zapewnieniu dwukierunkowego ruchu pod wiaduktem co wiąże się z poszerzeniem jezdni do dwóch pasów ruchu o szerokości 3 m każdy, dodatkowo wykonane zostaną dwustronne chodniki o szerokości 3 m.

W zeszłym tygodniu odbyło się spotkanie Burmistrza Gabriela Tobora z przedstawicielem PKP, na którym przedstawiono propozycję i ustalono, że jeszcze w listopadzie odbędzie się robocze trójstronne spotkanie projektantów, przedstawicieli PKP oraz gminy. Szacunkowy koszt realizacji przebudowy to ok. 2 mln zł. Zamiarem gminy jest ogłoszenie przetargu w 2016 roku na stworzenie projektu budowlanego wiaduktu oraz projektu rozbiórki wiaduktu za restauracją „U Blachuta”. Przewidywany czas realizacji inwestycji to lata 2017-2018.

Zejera_2

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl