Pies

Schronisko dla bezpańskich zwierząt w Bytomiu, gdzie trafiają również bezdomne psy z terenu naszej Gminy, organizuje już II edycję akcji pod nazwą „Przezimuj staruszka!”

Akcja ta ma na celu znalezienie domów tymczasowych, szczególnie dla najstarszych podopiecznych schroniska. Pierwsze jesienne ochłodzenia, wiatr i zbliżające się przymrozki to trudny dla nich czas.

Przyjęcie psa pod swój dach na zasadach domu tymczasowego nie jest równoznaczne z adopcją. Zwierzę otoczone taką formą opieki nadal pozostaje podopiecznym schroniska, zmienia się jedynie miejsce, w którym mieszka.

Zwierzę ma zapewnioną bezpłatną opiekę weterynaryjną, otrzymuje wyprawkę, w której jest karma, miski czy legowisko. Przez cały czas trwania opieki tymczasowej opiekun pozostaje w stałym kontakcie ze schroniskiem, by na bieżąco obie strony miały informacje na temat jego stanu zdrowia, bądź szansę na rozwiązanie problemów jeśli takie zaistnieją.

Starsze psiaki nie mają już tak dużego zapasu energii jak młode, więc wystarczają im krótkie przechadzki i nie potrzebują zbyt intensywnych zabaw.

Więcej informacji znajdziesz na www.schroniskobytom.pl

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl