Przejdź do głównej treści

Dzień Ziemi 2026 r. - wspólna troska o czystość naszego miasta

W dniach 20-24 kwietnia  2026 r., z okazji obchodów Dnia Ziemi, na terenie całej gminy przeprowadzono  akcję "Sprzątanie Świata", zorganizowaną przez Referat Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta.

W inicjatywie uczestniczyło 15 placówek w terenu gminy, w tym przedszkola, szkoły, harcerze oraz grupa emerytów. 

Łącznie przeszło 1200 osób zaangażowało się w porządkowanie ulic, parków i terenów zielonych. Uczestnicy zostali wyposażeni w worki oraz rękawiczki ochronne.

Dzięki wspólnemu zaangażowaniu zebrano 400 kg odpadów. 

Serdecznie dziękujemy wszystkich uczestnikom za aktywny udział i troskę o środowisko naturalne.