YBFB Instagram - logoBIP

      dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych 

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Rodzina 500+Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiŚląska Karta Usług Publicznych - logoLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

Aktualności

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. informuje, że zgodnie z informacją pozyskaną z Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągowego S.A  mieszkańcom Rojcy może być dostarczana woda o obniżonych parametrach jakościowych w zakresie barwy, mętności i żelaza.

Sytuacja ta spowodowana jest pracami regulacyjnymi oraz zmianami ciśnienia na Stacji Uzdatniania Wody „Bibiela” wykonywanymi przez dostawcę wody do Radzionkowa, czyli Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A. w Katowicach (GPW).

Czytaj więcej...

InformacjaBurmistrz Miasta Radzionków informuje, że na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Miasta Radzionków przy ul. Męczenników Oświęcimia 42, na stronach internetowych urzędu i w Biuletynie Informacji Publicznej – www.bip.radzionkow.pl. w Menu Przedmiotowym Nieruchomości oraz w sposób zwyczajowo przyjęty w danej miejscowości, tj. na tablicach informacyjnych znajdujących się na terenie miasta, zostało podane do publicznej wiadomości ogłoszenie o drugim przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż lokalu mieszkalnego nr 7 usytuowanego w budynku położonym przy ul. Gajdasa 10 w Radzionkowie.

Czytaj więcej...

InformacjaBurmistrz Miasta Radzionków informuje o wywieszeniu na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Radzionków przy na okres 21 dni, tj. od dnia 27.09.2022 roku do dnia 18.10.2022 roku wykazu nr 27/2022, obejmującego zabudowaną nieruchomość objętą KW GL1T/00001687/5 położoną w Radzionkowie przy ul. Gwarków 2 stanowiącą własność Gminy Radzionków przeznaczoną do zbycia w drodze darowizny.

Wykaz 27/2022

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy parafii św. Wojciecha w Radzionkowie wraz z Klubem Turystyki Rowerowej przy parafii MB Jasnogórskiej w Orzechu zapraszają - w dniu 8 października (sobota), w godz. 9.45-14.30 - na „VIII Różaniec na kole”. Tajemnice różańcowe rozważone zostaną w kościele MB Różańcowej w Rudzie Śląskiej. Trasa liczy 33 km. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział jedynie pod bezpośrednią opieką rodziców lub za ich pisemną zgodą.
Informacje i zapisy pod numerami telefonów 507 341 716 lub 728 429 185 - do 6 października.

Czytaj więcej...

Sesja Rady MiastaPORZĄDEK OBRAD XLV SESJI RADY MIASTA RADZIONKÓW W DNIU 29 WRZEŚNIA 2022 ROKU (czwartek – godzina 12.00)

 

  1. Otwarcie sesji.
  2. Stwierdzenie kworum.
  3. Wyznaczenie sekretarzy obrad (radni: Pan Dawid Tomczyk i Pan Marian Dziembała).
  4. Przyjęcie porządku obrad.

Czytaj więcej...

Przedszkolaki na Sali SesyjnejDzisiaj, dwie grupy przedszkolaków z Przedszkola nr 3 odwiedziły Urząd Miasta. Na sali sesyjnej dzieci zaznajomiły się symbolami Radzionkowa, a następnie spotkały się z Burmistrzem Gabrielem Toborem.

Czytaj więcej...

Szanowni Mieszkańcy Radzionkowa,

Według zapewnień PKP PLK S.A. w przyszłym tygodniu powinien rozpocząć się na dobre, długo oczekiwany przez wszystkich, remont przebiegającej przez Radzionków linii kolejowej 131. To największa inwestycja kolejowa na terenie naszego miasta od kilkudziesięciu lat. Kiedy się zakończy, połączenia kolejowe będą bardziej komfortowe, a drogowe obiekty inżynieryjne takie jak na przykład wiadukty zostaną dostosowane do współczesnych oczekiwań użytkowników ruchu ulicznego. Ale zanim będziemy się cieszyć z efektów tej przebudowy, czeka nas trudny czas nieuniknionych drogowych uciążliwości: objazdy, czasowe zamknięcia ulic, ruch wahadłowy. Liczę, że Inwestor dołoży wszelkich starań, by były one dobrze oznakowane i trwały jak najkrócej.
Życząc sobie i Państwu cierpliwości i wyrozumiałości na drogach trzymam kciuki za powodzenie i terminową realizację kolejowej inwestycji.

Z wyrazami szacunku

Gabriel Tobor
          Burmistrz Miasta          

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl