YBFB Instagram - logoBIP

  neirychomości        dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

 

Miasto Radzionków podpisało umowę z Krajowym Rejestrem Długów i tym samym dołączyło do programu ,,SAMORZĄD na plus”. Jest to inicjatywa dedykowana Jednostkom Samorządu Terytorialnego, która poprzez dostarczenie wiedzy, informacji o dobrych praktykach oraz odpowiednich narzędzi wspiera samorządy w zarządzaniu finansami.

Dla mieszkańców oznacza to dodatkowe pieniądze na nowe inwestycje, takie jak np. remonty dróg, oświetlenie ulic; skuteczną pomoc gminy przy odzyskiwaniu należności za zaległe alimenty, nowe miejsca pracy dzięki ogólnemu rozwojowi regionu.

Decyzja o współpracy z Krajowym Rejestrem Długów motywowana jest troską o bezpieczeństwo finansów publicznych.Obecność w systemie pozwala skutecznie i sprawnie zapobiegać zadłużaniu regionu, promować rzetelność płatniczą, właściwie zarządzać należnościami, ale co ważne umożliwia pobieranie raportów o podmiotach sektora biznesowego, dzięki czemu w szybki sposób można zweryfikować informacje dotyczące przedsiębiorców, z którymi miasto zamierza podjąć współpracę.

Lokatorzy zalegający ze spłatą czynszu mogą zostać dopisani do KRD BIG S.A.. W rejestrze dłużników widnieć będą mieszkańcy, których kwota zaległości wynosi min. 200 zł. Może to być suma zaległości i musi być wymagalna co najmniej od 30 dni. Dłużnicy notowani w rejestrze mają spore problemy m.in. z zaciągnięciem kredytów, zakupem towaru na raty czy zawarciem umów z firmami telekomunikacyjnymi i multimedialnymi. Gmina liczy, że możliwość wpisania do bazy dłużników przekona mieszkańców do terminowego uiszczania zaległości.

Przydatne linki:

http://uczestnik-inicjatywy.samorzadnaplus.pl/

http://www3.krd.pl/lp/DKS/jak_oplacasz_swoje_rachunki/

http://www3.krd.pl/lp/DKS/troska_o_twoje_finanse

http://www3.krd.pl/lp/DKS/bezpieczenstwo_ochrona_finansow

 

 

 

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl