YBFB Instagram - logoBIP

  neirychomości        dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

logo misja-emisjaKampania "Misja-emisja"

W 2014 roku Gmina Radzionków wzięła udział organizowanym przez firmę Abrys Sp. z o.o. konkursie "Gmina z misją" - częścią ogólnopolskiej kampanii informacyjno- edukacyjnej „Misja-emisja”, sfinansowanej jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Cel i przedmiot konkursu

Celem konkursu „Gmina z misją” była promocja inicjatyw mających na celu likwidację niskiej emisji. Inicjatywy można było zgłaszać do 30 września 2014 r.

Przedmiotem konkursu było i będzie w kolejnej edycji, upowszechnienie i uhonorowanie wszelkich podejmowanych przez miasta i gminy działań (informacyjnych, edukacyjnych i inwestycyjnych), zmierzających do likwidacji na ich terenie problemu niskiej emisji. Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach: miasta pow. 100 tys. mieszkańców, miasta od 50 do 100 tys. mieszkańców, a także gminy i miasta do 50 tys. mieszkańców. Za każde działanie, mające na celu likwidację niskiej emisji były przyznawane punkty.

Pod uwagę były brane takie działania jak: zorganizowanie wsparcia finansowego dla mieszkańców, zamieniających ogrzewanie węglowe na bardziej ekologiczne, przeprowadzenie termomodernizacji budynków, stanowiących własność gminy, zorganizowanie spotkania z mieszkańcami nt. niskiej emisji itp. Ilość punktów, przyznawanych za poszczególne działania została określona w regulaminie.

Wynik

Gmina Radzionków uplasowała się na 11 pozycji wśród 33 wszystkich biorących udział w rankingu gmin ze swojej kategorii, uzyskując wynik 25,5 pkt. Liczymy, że w następnej edycji, po zintensyfikowaniu działań z zakresu ograniczania niskiej emisji zostanie osiągnięty lepszy wynik.

Więcej informacji na stronie: http://misja-emisja.pl/konkursy/gmina-z-misja/#4

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl