W dniach od 5.02.2018 do 9.02.2018 w Szkole Podstawowej nr 1 odbywały się półkolonie. Odbywają się one dzięki wsparciu oraz refundacji kosztów przez Gminę Radzionków, pomocy i zaangażowaniu Pełnomocnika ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii - Pani Justyny Konik. Na zapisanych 45 uczestników czekało wiele atrakcji. Każdego dnia odbywały się zajęcia muzyczne, plastyczne i sportowe.

Program półkolonii obejmował zajęcia integracyjne w grupach, zajęcia sportowe na hali, zabawy z chustą Klanza, wyścigi rzędów, warsztaty origami i seans filmowy, konkurs piosenki-karaoke, przygotowanie śniadania -sałatki owocowej z wykorzystaniem fontanny czekolady, rewia mody/fryzur-konkurs oraz gry zespołowe na sali gimnastycznej.

W środę, 7.02, uczestnicy półkolonii brali udział w  warsztatach „O wodzie i lodzie”, natomiast w czwartek odbyła się wycieczka do Żarek do Manufaktury Słodyczy, gdzie dzieci uczestniczyły w warsztatach- samodzielnie wykonali lizaki. Uczestniczyli też w zajęciach w tamtejszej pracowni etnograficznej, gdzie wykonali zwierzątka z sianka. W piątek, na zakończenie półkolonii każdy z uczestników dostał dyplom uczestnictwa oraz nagrodę-plecak.

Dzieci już zgłosiły chęć udziału w półkoloniach w roku następnym, twierdząc, że program zajęć był ciekawy i z dużą radością będą wspominać aktywnie spędzony czas.


        

 

Zgłoś awarię oświetlenia

Podaj ulicę i numer posesji
całodobowy nr tel.: 801-800-103
e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl

Wywóz odpadów

Pytania i reklamacje dotyczące wywozu odpadów komunalnych w Radzionkowie można kierować na adres odpady@radzionkow.pl.