Górnośląski Klub Przyjaciół Camino organizuje śląską pieszą pielgrzymkę drogą św. Jakuba. Wędrówka wiernych odbędzie się 11 listopada i obejmie główne miejsca pamięci na trasie Piekary Śląskie – Radzionków – Piekary Śląskie. Uroczyste rozpoczęcie mszą świętą odbędzie się w Bazylice Piekarskiej o godz. 8.00, następnie po spotkaniu na Rajskim Placu nastąpi przemarsz w małych grupach trasą pielgrzymki.


W programie: odmówienie dziesiątki różańca pod każdym z odwiedzanych miejsc, tj. m.in. pod pomnikiem Powstańców Śląskich na Kopcu Wyzwolenia, podczas zwiedzania kościoła św. Wojciecha w Radzionkowie, pod pomnikiem pamięci śląskiego bohatera Stefana Szymały czy pod pomnikiem Powstańców Śląskich w Radzionkowie. W planie przewidziano również zwiedzanie ekspozycji Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku oraz zwiedzanie Muzeum Sanktuaryjnego (opłata indywidualna, co łaska).
Opłata pielgrzymkowa wynosi 10 złotych. W cenie zakup biletu do Centrum Dokumentacji, kawa, ciastko i upominek pielgrzymkowy. Zapisy trwają do 8 listopada – zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., drogą telefoniczną pod numerem: 507-225-300 lub poprzez kontakt na stronie internetowej: www.caminosilesia.pl.
Zapraszamy !

Zgłoś awarię oświetlenia

Podaj ulicę i numer posesji
całodobowy nr tel.: 801-800-103
e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl

Wywóz odpadów

Pytania i reklamacje dotyczące wywozu odpadów komunalnych w Radzionkowie można kierować na adres odpady@radzionkow.pl.