YBFB Instagram - logoBIP

      dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych 

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Rodzina 500+Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiŚląska Karta Usług Publicznych - logoLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

Udostępnienie informacji o środowisku i jego ochronie

Na podstawie ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. Nr 199, poz. 1227 ze zm.) urzędy są obowiązane do udostępniania każdemu informacji o środowisku i jego ochronie znajdujących się w ich posiadaniu lub które są dla nich przeznaczone.

Informacje o środowisku i jego ochronie udostępnia się na pisemny wniosek o udostępnienie informacji.

Szczegóły znajdą Państwo na stronie BIP Urzędu Miasta Radzionków klikając TUTAJ.

Wiedzę o zarządzaniu informacją o środowisku można również poszerzyć zapoznając się z poradnikiem "Zarządzanie informacją o środowisku" zamieszczonym w BIP Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Wykaz dokumentów

Urząd jest zobowiązany do prowadzenia publicznego wykazu danych zawierających informacje o środowisku i jego ochronie.

Wykaz, do którego prowadzi poniższy link, ze względu na zmianę przepisów jest podzielony na 2 części:

  • po lewej stronie – „karty informacyjne, formularze A–I” zawiera informacje o dokumentach z datą od dnia 1 lipca 2003 roku do dnia 15 listopada 2010 roku,
  • po prawej stronie – „karty informacyjne” zawiera informacje o dokumentach z datą od 16 listopada 2012 roku do dnia dzisiejszego.

KLIKNIJ TUTAJ ABY PRZEJŚĆ DO WYSZUKIWANIA KART W WYKAZIE

Wykaz ten zawiera informacje o wszelkich dokumentach (w tym decyzjach, strategiach itp.) z zakresu obejmującego szeroko rozumianą ochronę środowiska i składa się z określonych rozporządzeniem kart informacyjnych.

Układ wykazu umożliwia wyszukiwanie informacji przez wpisanie dowolnego wyrazu lub ciągu wyrazów znajdujących się w wykazie kart.

Podstawą do prowadzenia wykazu jest są zapisy art. 21 – 23 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. Nr 199, poz. 1227 ze zm.).

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl