YBFB Instagram - logoBIP

  neirychomości        dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

smogRozpoczął się sezon grzewczy, a z nim wrócił problem smogu.

W tym roku zanieczyszczenia powietrza wyczujemy już nie tylko własnym nosem, ale ich poziom możemy na bieżąco kontrolować dzięki zainstalowanym na terenie miasta trzem czujnikom pyłów zawieszonych (dostęp poprzez stronę www.radzionkow.pl oraz aplikację EcoHarmonogram). Wiedza o smogu to jednak dopiero początek drogi do jego skutecznej eliminacji.

Jednym ze sposobów walki ze smogiem są kontrole kotłowni w zakresie spalania odpadów i paliw, których stosowanie jest zabronione uchwałą antysmogową. Takie działania Straży Miejskiej i Referatu Ochrony Środowiska prowadzone są od kilku lat, jednak w sezonie grzewczym 2018/2019 należy spodziewać się znacznej intensyfikacji kontroli.

Wszystko to w związku z wejściem w życie tzw. planu działań krótkoterminowych, czyli interwencji doraźnych podejmowanych w trakcie ogłoszonego alarmu smogowego. Kontrole te będą się odbywać nie tylko w czasie zwykłej pracy urzędu miasta, ale również wieczorami i w weekendy.

Trzeba być zatem gotowym na wizytę strażników nawet w niedziele. Kontrole będą miały również wymiar edukacyjny i prewencyjny, a wobec trucicieli zostaną wdrożone środki prawne – w pewnych sytuacjach do świadomości ekologicznej najłatwiej dotrzeć przez kieszeń…

Michał Gwóźdź

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl