YBFB Instagram - logoBIP

  neirychomości        dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

wakacje

Plan Gospodarki NiskoemisyjnejGmina Radzionków mając na uwadze konieczność stałego polepszania warunków życia mieszkańców przystąpiła do opracowania „Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Radzionków”. 

Czym jest PGN?

Plan gospodarki niskoemisyjnej jest dokumentem strategicznym, który koncentruje się na odniesieniu efektywności energetycznej, zwiększeniu wykorzystania odnawialnych źródeł energii oraz redukcji emisji gazów cieplarnianych. Istotą „Planu gospodarki niskoemisyjnej dla Gminy Radzionków” jest osiągnięcie korzyści ekonomicznych, społecznych i środowiskowych z działań zmniejszających emisję gazów cieplarnianych.

Korzyści płynące z PGN:

  • poprawa jakości powietrza
  • oszczędność w zużyciu energii
  • możliwość aplikowania o środki na działania związane z ograniczaniem emisji zanieczyszczeń do powietrza
  • wypracowanie możliwości wsparcia dla wskazanych działań

Wykonawcą PGN na obszarze Gminy Radzionków jest Przedsiębiorstwo Ochrony Środowiska Henryk Lemieszek.

Wypełnij ankietę!

Do końca listopada bieżącego roku na terenie Gminy Radzionków prowadzona będzie ankietyzacja dotycząca inwentaryzacji emisji pyłów i szkodliwych gazów pochodzących z lokalnych kotłowni węglowych oraz domowych pieców grzewczych. Pozwoli ona na opracowanie Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Radzionków, który jest niezbędny do pozyskiwania funduszy na inwestycje w poprawę jakości powietrza.

Bardzo prosimy mieszkańców z Gminy Radzionków o poświęcenie chwili swojego czasu na wypełnienie ankiety. Wasze wspólne zaangażowanie pozwoli opracować podstawy do dalszych działań, które chcemy podejmować, aby systematycznie poprawiać jakość powietrza w Gminie Radzionków a co za tym idzie, komfort życia Mieszkańców. Ankiety będą dostarczone Państwu przez pracowników firmy EKOPOMIAR.

Uzupełnione ankiety można złożyć w Urzędzie Miasta Radzionków w pokoju nr 4 lub w siedzibie Referatu Ochrony Środowiska, I piętro do 30.11.2015r. W razie pytań i wątpliwości uzyskają Państwo pomoc w Referacie Ochrony Środowiska.

Ankiety można również uzupełnić elektronicznie. Są do pobrania pod linkami:

Po wypełnieniu prosimy przesłać ankietę na skrzynkę mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Dziękujemy! 

 Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Radzionków

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl