YBFB Instagram - logoBIP

  neirychomości        dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

wakacje

kara źródło edulandia.plMając na uwadze ochronę zdrowia mieszkańców i środowiska naturalnego w grudniu 2015 r. rozpoczęto sprawdzanie przy udziale rzeczoznawcy, czy mieszkańcy nie palą w swoich piecach odpadami, co jest nie tylko nielegalne ale przede wszystkim niebezpieczne dla zdrowia.

Mieszkańcy pomagają w walce z tym niebezpiecznym zjawiskiem zgłaszając niepokojące sygnały, a kontrole odbywają się przede wszystkim wtedy, kiedy z komina wydobywa się dym, który może wskazywać na spalanie odpadów, w wyniku czego do powietrza dostaje się benzo(a)piren mający działanie rakotwórcze. Ponadto drobne pyły powstające w procesie spalania odpadów powodują choroby układu oddechowego, układu krążenia oraz różnego rodzaju alergie.

W wyniku przeprowadzonych do tej pory kontroli strażnicy ujawnili 4 przypadki nielegalnego spalania odpadów. Sprawy zostały przekazane do sądu rejonowego, w wyniku czego właściciele posesji otrzymali wyroki z karami grzywny.

Straż Miejska w dalszym ciągu prowadzić będzie działania kontrolne, a osoby przyłapane na spalaniu odpadów muszą liczyć się z surowymi karami – do 30 dni pozbawienia wolności lub karą grzywny w wysokości nawet pięciu tysięcy złotych.

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl