W dniach 16-17 października cztery pierwsze klasy radzionkowskiego liceum wybrały się na wycieczkę integracyjną do ośrodka obozowo-biwakowego hufca ZHP Rudy Śląskiej w Kuźnicy Brzeźnickiej. Celem wyjazdu było pogłębienie więzi między naszymi nauczycielami a uczniami i lepsze poznanie się.

W środę o godzinie 9.00 wyjechaliśmy spod naszego liceum dwoma autobusami do Kuźnicy Brzeźnickiej. Po drodze odwiedziliśmy Muzeum Kultury Przeworskiej i  Izbę Pamięci Bitwy pod Mokrą, gdzie mogliśmy ujrzeć różne eksponaty z walki, która miała miejsce 1 września 1939 roku. Podczas zwiedzania muzeum nasz historyk – p. Marek Minas - dopowiedział kilka słów od siebie, co jeszcze bardziej nas zaciekawiło. Było to pełne wrażeń doświadczenie. Dalsza część podróży na miejsce minęła bardzo szybko i sprawnie.

Po przybyciu do ośrodka hufca ZHP przenieśliśmy się do swoich domków i rozpakowaliśmy torby. Późnej zjedliśmy smaczny obiad i udaliśmy się do lasu na spacer. Przez całe 10 kilometrów towarzyszył nam piesek Leon, przyjaciel jednego z naszych wychowawców. Zobaczyliśmy piękne, kolorowe liście drzew, rzekę, a nawet wydmę pozostałą po lodowcu. Po kolacji zostało przygotowane ognisko i mogliśmy upiec kiełbaski oraz chlebek. Julka z 1c wzięła ze sobą ukulele i zaśpiewaliśmy kilka szantowych piosenek.

Rano zjedliśmy śniadanko, po czym odbyły się mini zawody siatkówki. O godzinie 11.00 wyjechaliśmy z ośrodka. Podróż minęła szybko i bezpiecznie.
Podsumowując, wycieczka była bardzo udana.  Dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń, zobaczyliśmy interesujące miejsca i zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć.

Dziękuję - w imieniu uczniów – nauczycielom, którzy zorganizowali ten wyjazd.

Marcelina Stefańska, kl.1c

 

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Oświadczenie o dostępności

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl