DopalaczePublikujemy apel Śląskiego Kuratora Oświaty związany z lawinowo rosnącą liczbą zatruć tzw. "dopalaczami".

Ostatnie wydarzenia na terenie województwa śląskiego, związane z lawinowo rosnącą liczbą zatruć tzw. „dopalaczami” budzą nasz ogromny niepokój i zobowiązują do podjęcia szczegółowych badań, by ochronić dzieci i młodzież.

Specjaliści zajmujący się uzależnieniami ostrzegają, że trucizna, która spowodowała plagę zatruć jest silnie uzależniająca, a jej przyjmowanie może prowadzić do zagrożenia życia i zdrowia. Lekarze podkreślają, że substancje zwane potocznie „dopalaczami” są niczym innym jak nowoczesnymi, syntetycznymi, niezwykle groźnymi narkotykami.

Młodzież na wakacjach ma więcej czasu wolnego i swobody. Zdarza się
też, że jest pozbawiona stałej kontroli rodziców, opiekunów. Taka sytuacja może sprzyjać zażywani substancji psychoaktywnych, więc tym bardziej jest to czas, kiedy musimy być wyczuleni na wszelkie sygnały o zagrożeniach. Zwracajmy uwagę na dziwne zachowania naszych podopiecznych.

Efektem zażycia dopalaczy są m. in. nagłe zmiany nastroju i samopoczucia. Pojawiają się urojenia i halucynacje. Zauważalne jest przekrwienie gałek ocznych, zaburzenie koordynacji ruchowej, zawroty głowy, zaburzenia uwagi, wysuszenia śluzówek. Takie symptomy powinny niepokoić.

ULOTKA DLA MŁODZIEŻY

ULOTKA DLA RODZICÓW

Plakat dopalacze

Zgłoś awarię oświetlenia

Podaj ulicę i numer posesji
całodobowy nr tel.: 801-800-103
e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl

Wywóz odpadów

Pytania i reklamacje dotyczące wywozu odpadów komunalnych w Radzionkowie można kierować na adres odpady@radzionkow.pl.