YBFB Instagram - logoBIP

  neirychomości        dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

wakacje

Już wkrótce zaczną obowiązywać zmiany w uchwale regulującej zasady zbywania gminnych lokali na rzecz najemców.
Przypomnijmy, że szczegółowe zasady sprzedaży mieszkań gminnych reguluje uchwała nr XIX/164/2012 z dnia 29 marca 2012 roku. W myśl niej, lokal może wykupić najemca nie zalegający z opłatami za czynsz oraz taki, z którym umowa najmu zawarta jest na czas nieokreślony i trwa nieprzerwanie od co najmniej 5 lat. Burmistrz Miasta może

udzielić osobom, które wykupują lokale bonifikaty w wysokości do 50% od operatu szacunkowego (wiek budynku od 21 do 50 lat) oraz do 70% gdy wiek budynku w którym znajduje się wykupywany lokal wynosi ponad 50 lat.

Na ostatniej sesji Rady Miasta Radzionków, zapadła decyzja, że przy jednoczesnej sprzedaży na rzecz najemców co najmniej pięciu lokali mieszkalnych znajdujących się w obrębie danego budynku, wysokość zastosowanej bonifikaty zostanie zwiększona o 5%. Dodatkowa bonifikata może stanowić wielokrotność 5% w przypadku gdy liczba osób wykupujących od Gminy lokal stanowi wielokrotność liczby 5. Jednocześnie wskazano, że wysokość tej dodatkowej bonifikaty nie może przekroczyć 20%.
Osoby, które zdecydowały się wykupić lokale zawiązują zazwyczaj wspólnoty mieszkaniowe, a zarząd nad nieruchomością prowadzą same bądź zlecają go wyspecjalizowanym zarządcom.

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl