YBFB Instagram - logoBIP

  neirychomości        dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

Turniej SzachowyDrugi turniej XIV edycji Grand Prix Radzionkowa w szachach odbył się 6 czerwca br. w Galerii Mozaika radzionkowskiej „Karolinki”. Zwycięzcą został Aleksander Kliber zdobywając 6 pkt. przed Jarosławem Pietruchą (5½ pkt.) i Michałem Plutą (5 pkt.).

Kolejne miejsca zajęli Tomasz Ociepka (5 pkt.) i Mateusz Płonka, Henryk Duzdowski, Jan Zbijowski i Henryk Fatyga zdobywając po 4½ pkt. z 7 partii.
Ze względu na ograniczona ilość szachistów pojawiło się tylko 26 zawodników. Odbył się tylko jeden turniej w klasyfikacjach do 10 i 16 lat oraz w kategorii open.
W grupie do 16 lat zagrało w sumie tylko 9 zawodników stąd pomysł, aby zorganizować tylko jeden turniej, a potem zrobić klasyfikacje wiekowe.

Turniej był tym razem bardzo wyrównany. Do ostatniej rundy czekano na triumfatora drugiego turnieju. Dopiero partia Olka Klibera z Henrykiem Duzdowski wyłoniła ostatecznego zwycięzcę turnieju. W pojedynczych partiach zanotowano kilka niespodzianek. Najmłodsi walczyli twardo i bezkompromisowo.

Turniej

Współorganizatorem imprezy byli Centrum Kultury „Karolinka”, Stowarzyszenie Szachowe i Gier Umysłowych PIONEK Radzionków i Urząd Miasta Radzionków. Cały cykl składa się z 4 turniejów. Kolejne odbędą się  19 września i 7 listopada. Zwycięzcy to szachiści, którzy w czterech turniejach zgromadzą najwięcej punków.

W zawodach rozegrano 7 rund z czasem 15 minut dla każdego zawodnika. Frekwencja jak i poziom turnieju należy uznać za wysoki, chociaż kilku zawodników z czołówki tym razem nie przyjechało bo w tym czasie odbywały się mecze ligi szachowej.
Znani zawodnicy potwierdzają, że nie jest łatwo zdobyć punkty w tym turnieju, a zawodników z klasą mistrzowską pojawia się na turnieju coraz więcej. Szczegółowe wyniki na stronie chessarbiter.com.

W grupie open:

1. Aleksander Kliber - 6 pkt.
2. Jarosław Pietrucha -    5 ½ pkt.
3. Michał Pluta - 5 pkt.

W grupie młodzieżowej do 16 lat:

1. Karol Marcisz -    3 pkt.
2. Michał Warda - 3 pkt.
3. Szymon Turczyn - 3 pkt.

W grupie młodzieży do 10 lat:

1. Igor Solny - 3 pkt.
2. Borys Izworski    - 2 pkt.
3. Kinga Kozok - 1 pkt.

Zawody  prowadzili i sędziowali Rudolf Sobczyk i Wojciech Hajda. Turniej przebiegał w miłej i wysoce zdyscyplinowanej i przyjacielskiej atmosferze.

Stowarzyszenie Szachowe i Gier Umysłowych PIONEK Radzionków zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia w każdy wtorek od 15:30 i piątek od 14:00 (REMIZA Radzionków, ul. św Wojciecha 15).

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl