YBFB Instagram - logoBIP

 neirychomości       dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

XVIII edycja Grand Prix Radzionkowa w szachach odbyła się 21 września br. w Centrum Kultury „Karolinka” choć z biegiem lat o organizację i wsparcie coraz trudniej. Konkurencja innych turniejów niebywale wzrasta, dlatego w tym roku edycja będzie liczyła tylko dwa turnieje. Gorące podziękowania dla organizatorów i pomysłodawców, którzy znaleźli wsparcie, aby dalej kontynuować te zawody.

Organizatorem kolejnej edycji są: Stowarzyszenie Szachowe PIONEK  Radzionków, Urząd Miasta Radzionków ,C.K. „Karolinka” MOSiR Radzionków oraz sponsorzy.

Zawody wzorem ostatniego roku rozegrano w dwóch odrębnych grupach „A” OPEN i grupa „B” do 16 lat, a wśród niej również klasyfikacje szachistów do 10 lat. Turniej odbył się na dystansie 7-rund w systemie szwajcarskim z czasem gry po 15 minut dla każdego zawodnika w każdej partii.
Zawody odbywają się w tym roku w cyklu 2- turniejów, a zwycięzcą zostanie szachista, który zgromadzi najwięcej punktów w dwóch turniejach.
W turnieju juniorów uczestniczyło 10 szachistów, a w grupie OPEN zagrało 20 zawodników.
Zastosowano również już regulamin PZSZACH wzbogacony o punkt, który powoduje, że pierwszy błąd jest bez konsekwencji, a drugi błąd oznacza przegraną partię.

W grupie ”A” OPEN wygrał znany i doświadczony szachista, Maciej Janiszewski z kompletem punktów 7 pkt z 7 partii. Tu trzeba dodać, że Pan Maciej to znany zawodnik i trener, prowadzi szkolenia w szkołach z Bytomia, Rudy Śląskiej, w tym roku też zaproponował szachy w radzionkowskich placówkach.
Drugie miejsce zajął Krzysztof Hryciuk  z wynikiem 5 ½ pkt z Katowic (16-letni debiutnant w naszych turniejach), a trzecie Mateusz Płonka  uzyskując 4 ½ pkt. Kolejne miejsca zajęli z 4 pkt: Kazimierz Tchórzewski, Paweł Koza, Cezary Stebakow, Jarosław Pietrucha, Robert Sowa i Zbigniew Kasperek. Zawodnicy z Radzionkowa zaprezentowali się bardzo dobrze, uzyskując kolejno: Zbigniew Kaspoerk 4 pkt, Henryk Duzdowski, Wojciech Hajda po 3 ½ pkt. 

W grupie „B” juniorów bardzo dobrze zaprezentował się Remigiusz Zalewski, który zdobył komplet 7 pkt z 7 partii, zaciętą walkę o kolejne miejsca stoczyli Marcin Hajda i Piotr Bochenek uzyskując po 5 pkt, Dominika Kita  4 ½ pkt , Sebastian Olszewski 4 pkt  i Oliwier Wróbel 3 pkt.
W grupie „Beniaminów” do 10 lat wygrała Dominika Kita 4 pkt , przed Oliwierem Wróblem 3 pkt i Lura Zielińska 2 ½ pkt.

Grupa „ A” OPEN
1. Maciej Janiszewski  - 7 pkt
2. Krzysztof Hryciuk  - 5 ½ pkt
3. Mateusz Płonka  - 4 ½ pkt
4. Kazimierz Tchórzewski - 4 pkt
5. Paweł Koza   - 4 pkt
6. Jarosław Pietruch   - 4 pkt

Grupa „B” - do 16 lat
1.  Remigiusz Zalewski  - 7 pkt
3. Marcin Hajda   - 5 pkt
3. Piotr Bochenek   - 5 pkt

Grupa  do 10 lat
1. Dominka Kita   - 4 ½ pkt
2. Oliwier Wróbel  - 3 pkt
3. Laura Zielińska  - 2 /1/2 pkt

Cieszy dobry poziom gry i wiele ciekawych partii oraz „małych sensacji”, które zawsze się zdarzają, ale porażki uczą pokory, dzięki którym można dojść do zwycięstwa.
Zawody przebiegały w bardzo sportowej atmosferze, a szachiści jako rycerze królewskiej gry zaprezentowali iście sportowe zachowanie.
Zawody sędziował Rudolf Sobczyk przy asyście Wojciecha Hajdy. Szczegółowe wyniki na chessarbiter.com. Następne zawody Grand Prix 16 listopada br. – Finał w Centrum Kultury „Karolinka”, początek 9.30.

Zanotował R.Sobczyk

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl