YBFB Instagram - logoBIP

  neirychomości        dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

wakacje

TurniejZwycięzcą trzeciego turnieju z cyklu XIV Grand Prix Radzionkowa w szachach został Aleksander Kliber, który zdobył 6 ½ pkt z 7, kolejne miejsca zajęli Mateusz Płonka (5 ½ pkt.), Jarosław Pietrucha i Cezary Stebakow (po 5 pkt.) oraz grupa Damian Brożyna, Ryszard Bakuś, Adam Nowacki i Marek Tyroń (4 pkt.).

W tegorocznej edycji zastosowano podział zawodników na dwa odrębne turnieje, do 16 lat i powyżej 16 lat,  aby umożliwić rywalizacje na miarę swojego poziomu gry.
W zawodach seniorów dominowali zawodnicy z doświadczeniem, które właśnie u nas na turniejach zdobywali. Są to Aleksander Kliber i Mateusz Płonka. W tej grupie zagrało tylko 17 zawodników reprezentujących różne kluby i sekcje, pod nieobecność szczególnie szachistów ze Strzybnicy, którzy startowali w innym turnieju odbywającym się w Chorzowie.
W grupie do 16 lat zagrało 15 zawodników z podziałem na grupy wiekowe do 10 i 16 lat.

Tym razem Pan Aleksander Kliber grał bardzo dokładnie i w zasadzie narzucone przez lidera tempo okazało się zbyt mocne, aby ktokolwiek mógł mu zagrozić. Praktycznie kontrolował on cały przebieg gry nie ponosząc porażki (+6, =1). Bardzo ciekawe pozycje oraz niezwykle kombinacyjne partie zademonstrował Ryszard Bakuś, choć tempo gry nie zawsze jest w tym przypadku sprzymierzeńcem widowiskowej gry.

W pojedynczych partiach zanotowano kilka niespodzianek. Najmłodsi walczyli za to bezkompromisowo i remisów w partiach prawie nie było. Duży postępy robią szachiści „Pionka” z Radzionkowa, systematyczna praca zaczyna przynosić efekty.

Turniej odbył się 19 września w Centrum Kultury „Karolinka”, a współorganizatorem było nowo powstałe Stowarzyszenie Szachowe i Gier Umysłowych PIONEK Radzionków.
Cały cykl składa się z 4 turniejów. Do rozegrania pozostał jeszcze finał, a zwycięzcy to szachiści, którzy w czterech turniejach zgromadzą najwięcej punków.
W zawodach uczestniczyło 32 zawodników, a w grupach młodzieżowych wystartowało 15 zawodników. Rozegrano 7 rund z czasem 15 minut dla każdego zawodnika.
Szczegółowe wyniki znajdują się na stronie chessarbiter.com.

W grupie open:

1. Aleksander Kliber - 6 ½ pkt.
2. Mateusz Płonka - 5 ½ pkt.
3. Jarosław Pietrucha -    5 pkt.


W grupie młodzieżowej do 16 lat (sklasyfikowano 8 szachistów)

1. Marek Żaczek    - 5 ½ pkt.
2. Szymon Turczyn - 5 pkt.
3. Kacper Kryś - 4 pkt.W grupie młodzieży do 10 lat (sklasyfikowano 7 zawodników)

1. Igor Solny -6 ½  pkt.
2. Szymon Szymański - 4 pkt.
3. Dominik Trzesiok - 4 pkt.
4. Borys Izworski - 4 pkt.

Zawody  prowadził i sędziował Rudolf Sobczyk i Wojciech Hajda, a turniej przebiegał w miłej i wysoce zdyscyplinowanej i przyjacielskiej atmosferze.
Po trzech turniejach w grupie Open prowadzą J.Pierucha i M.Płonka (po 14 ½ pkt.), Damian Brożyna (14 pkt.),  Aleksander Kliber (12 ½ pkt.). Grupa do 16 lat: S. Turczyn (13 ½ pkt.), M. Żaczek (12 ½ pkt.) , K. Sowa (10 ½ pkt.), a wśród 10-latków: I. Solny (15 pkt.) , B. Izworski (9 pkt.) , S. Szymański (7 pkt.).

Finał turnieju XIV GP Radzionkowa odbędzie się 7 listopada o godz. 9:30 w Centrum Kultury „Karolinka”.

Pionek Radzionków  zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia w każdy wtorek od 15:30
REMIZA, ul. św. Wojciecha 15, Radzionków

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl