YBFB Instagram - logoBIP

  neirychomości        dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

Śkup_1Informujemy, iż gmina Radzionków zaangażowała się we wspólny projekt 21 miast i gmin Aglomeracji Śląskiej oraz KZK GOP. Ideą było zacieśnianie współpracy, ale również podwyższanie standardów życia mieszkańców, poprzez wprowadzenie systemu informatycznego ułatwiającego korzystanie z dostępnej infrastruktury.


Kartę wykorzystać będzie można jako bilet komunikacji miejskiej, środek płatności w instytucjach kultury, na parkingach, w bibliotekach czy ośrodkach sportu. W Radzionkowie, docelowo za pomocą ŚKUP, będzie można dokonywać opłat w Urzędzie Miasta Radzionków, Centrum Kultury „Karolinka”, Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, Zakładzie Gospodarki Komunalnej czy przedszkolach. ŚKUP będzie zatem łączyć funkcje biletu oraz przenośnej karty płatniczej.


Informacje na temat Karty i zakresu usług będzie można otrzymać w Punkcie Obsługi Klienta, który mieścić się będzie przy ulicy Knosały 61a (na tzw. pawilonach). POK`i będą miejscem składania wniosku o wyrobienie karty spersonalizowanej, reklamacji, odbioru karty, otrzymywania bilingu czy kodowania okresowych biletów elektronicznych.


Uczestnicy projektu będą mieli do wyboru dwa rodzaje kart: spersonalizowaną oraz niespersonalizowaną. Pierwsza z nich wymaga złożenia zdjęcia oraz danych właściciela, a  uprawnionym do korzystania będzie jedynie jej właściciel, druga nie będzie zawierać danych osobistych, co pozwala na korzystanie z niej wielu osób. Karta spersonalizowana wymaga osobistego złożenia wniosku w Punkcie Obsługi Klienta, niespersonalizowaną można będzie otrzymać w POK`u, ale również w automatach stacjonarnych (służących m.in. do doładowywania obu rodzaju kart), Punktach Obsługi Pasażera oraz punktach sprzedaży. Zamówienie karty możliwe będzie od października tego roku.

ŚKUP_2


Stacjonarne automaty w mieście Radzionków znajdować się będą na Placu Letochów (obok sklepu „Biedronka”) oraz przy przystanku mieszczącego się przy ulicy Nieznanego Żołnierza. We wszystkich automatach ŚKUP poza odbiorem karty niespersonalizowanej i zakupem bilety komunikacji miejskiej, będzie można zarządzać kontem swojej karty: zmieniać PIN, zasilać konto karty ŚKUP, sprawdzać i aktualizować jej stan. Automaty dostosowane są do wymagań również osób starszych, obsługa skupia się na najprostszych czynności wykonywanych według kolejnych poleceń, a płatność za zakup biletów lub doładowań możliwa będzie zarówno gotówką jak i za pomocą karty płatniczej.


W obiegu pozostaną bilety papierowe (kupowane jak dotychczas), jednak dla posiadaczy karty ŚKUP cena biletu elektronicznego będzie nieco niższa, niż tych tradycyjnych.
Docelowo całość uruchomienia wszystkich usług, przyjmowania karty oraz zakończenia projektu zaplanowana jest na styczeń 2016 roku. Organem prowadzącym w mieście jest Gmina Radzionków, a jej łączny wkład finansowy do roku 2020 na projekt ŚKUP to 119 607,49 zł.


Mamy nadzieję, że wdrożenie karty przyczyni się do komfortu i wygody mieszkańców Radzionkowa, korzystających z różnych usług nie tylko na terenie naszej gminy, ale w całej aglomeracji.
Liderem projektu jest KZK GOP, a firmami odpowiedzialnymi za wykonanie, wyłonionymi w przetargu są Asseco Poland SA oraz mBank (dawniej BRE Bank S.A.). Więcej szczegółów dostępnych na stronie: www.kartaskup.pl.

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl