YBFB Instagram - logoBIP

  neirychomości        dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

Dokładnie za miesiąc, 10 czerwca rozpocznie się kulminacja XV Dni Radzionkowa. Już dzisiaj, prezentując program imprezy, serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania.

W sobotę 10 czerwca, na Eko-Rynek zapraszamy przede wszystkim rodziny i młodzież. W tym dniu, o godzinie 16:00 rozpocznie się Piknik Rodzinny w ramach którego na najmłodszych będą czekały liczne atrakcje.


Następnie o godzinie 17:45 zaprezentuje się pierwszy z głównych wykonawców tegorocznych Dni Radzionkowa, popularny śląski raper GROSU. Tuż po nim wyjątkowe połączenie muzyki klubowej, elektronicznej i kultury góralskiej, czyli koncert Gooral. Z kolei gwiazdą sobotniego wieczoru będzie jeden z czołowych wokalistów młodego pokolenia, zdobywca podwójnej platynowej płyty Michał Szczygieł. Z całą pewnością ze sceny usłyszymy takie przeboje jak „Spontan” czy „Adrenalina”.  

Drugi dzień kulminacji tegorocznych Dni Radzionkowa przypadnie na niedzielę 11 czerwca. Wzorem poprzednich edycji święta naszego miasta rozpoczną go występy młodych artystów oraz zespołów zrzeszonych na co dzień w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury oraz Centrum Kultury „Karolinka”. O godzinie 17:00 rozpocznie się koncert cenionego wokalisty i kompozytora Damian Holecki, a tuż po nim zaprezentuje się kulturalna wizytówka Radzionkowa, czyli świętujący jubileusz swojego 50-lecia Zespół Pieśni i Tańca Mały Śląsk. Punktem kulminacyjnym wieczoru będzie koncert twórców takich przebojów jak „Jestem z miasta”, „To już jest koniec” „Człowiek z liściem na głowie” czy „Co ty tutaj robisz”, czyli Elektryczne Gitary.

Przypominamy jednocześnie, że bogactwem i specyfiką święta naszego miasta jest oferta przygotowana przez radzionkowskie organizacje pozarządowe. To głównie dzięki nim, niemal przez miesiąc, odbędzie się w Radzionkowie około trzydzieści różnych imprez towarzyszących głównym obchodom, adresowanych do wszystkich grup wiekowych. Będą to więc koncerty, zawody sportowe czy interesujące wystawy. Szczegółowy program będzie dostępny już wkrótce na plakatach oraz w mediach społecznościowych.

Sponsorem tegorocznych Dni Miasta jest PEC Bytom Sp. z o.o.

Pec Bytom

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl