YBFB Instagram - logoBIP

 neirychomości       dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

Wczoraj, dzięki dofinansowaniu uzyskanemu przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Radzionkowie, odbyły się warsztaty kulinarne, w których uczestniczyły dzieci z Przedszkola nr 2 i 3 w Radzionkowie. Dzięki spotkaniu dzieci miały okazję poznać jedną z tradycyjnych polskich (i bardzo śląskich) potraw, jakim są kluski śląskie.

Na początku każdy otrzymał swój fartuszek i czapkę kucharską. Podczas spotkania dzieci poznały idealny przepis na najlepsze na świecie śląskie kluski, dowiedziały się z czego powstaje skrobia ziemniaczana, dzięki czemu kluski wychodzą jasne i puszyste, jakie są rodzaje klusek, jak dobrze przygotować ciasto na kluski oraz jak je dobrze ugotować. W czasie kiedy kluski się gotowały, dzieci słuchały o innych tradycyjnych śląskich potrawach, takich jak np.: rolady, modro kapusta, żur czy wodzionka. Po ugotowaniu klusek przyszedł czas na ich degustację.

Zajęcia organizowane są w ramach projektu ,,A było to tak…”. Dofinansowano ze środków Biura "Niepodległa" w ramach Programu Dotacyjnego "Symbole Narodowe RP".

 

 

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl