YBFB Instagram - logoBIP

 neirychomości       dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

Już jutro, 14 września na terenie Radzionkowa zadebiutują e-hulajnogi Firmy TIER -  globalnego lidera mikromobilności. E-hulajnogą będzie można podróżować zarówno po Radzionkowie jak również udać się nią do Tarnowskich Gór i Piekar Śląskich, gdzie operatorem systemu jest ta sama firma co w naszym mieście.

E-hulajnogi TIER w naszym mieście pojawią się w charakterze pilotażu na okres 3 miesięcy. Warto wspomnieć, że zawarta umowa z operatorem nie wiąże się z poniesieniem żadnych kosztów przez Gminę Radzionków.
Poruszając się e-hulajnogą i parkując ją, musimy przestrzegać lokalnych przepisów oraz szanować innych uczestników ruchu. Na e-hulajnodze można jeździć wyłącznie w pojedynkę. Jazda po alkoholu oraz innych środkach odurzających jest zabroniona.
 
Miejsca postojowe
Chcąc uniknąć sytuacji znanej z innych miast, gdzie porzucane w dowolnej lokalizacji hulajnogi tworzyły bałagan na chodnikach i zagrażały bezpieczeństwu, na terenie Radzionkowa wyznaczone zostały miejsca postojowe, w których należy odstawić hulajnogi po zakończeniu jazdy. W przypadku porzucenia hulajnogi w innym miejscu, użytkownik nie będzie mógł zakończyć przejazdu, a to wiąże się z dalszym naliczaniem opłaty za przejazd.
Na co dzień o porządek w tym zakresie będzie dbać zespół operacyjny marki TIER.

Przepisy drogowe
Przypominamy, że według obowiązujących przepisów, do jazdy na hulajnodze elektrycznej służy przede wszystkim droga rowerowa lub pas ruchu dla rowerów. Jeśli ich nie ma, dozwolone jest przemieszczanie się ulicą, o ile obowiązuje na danej przestrzeni ograniczenie prędkości do 30 km/h. Ponadto, maksymalna prędkość z jaką można się przemieszczać e-hulajnogą to 20 km/h. Użytkownik e-hulajnogi może poruszać się chodnikiem, gdy w danym miejscu nie ma ścieżki rowerowej, a limit prędkości na jezdni wynosi ponad 30 km/h. Należy pamiętać jednak, że użytkownik e-hulajnogi poruszający się po chodniku ma obowiązek ustąpić pierwszeństwa pieszym i nie utrudniać im ruchu, a także, że powinien przemieszczać się z prędkością zbliżoną pieszym.

Jak zacząć jeździć TIER?
Aby spróbować jazdy e-hulajnogą TIER, należy pobrać aplikację, zarejestrować się i przypisać swoją metodę płatności. Następnie znajdź e-hulajnogę na mapie lub na ulicy i odblokuj ją skanując umieszczony na niej kod QR za pomocą aplikacji. Aby zakończyć jazdę, znajdź wyznaczone miejsce do zaparkowania, opuść podpórkę, otwórz aplikację TIER i dotknij przycisku „Zakończ przejazd". Minuta jazdy e-hulajnogą TIER kosztuje 69 groszy, natomiast opłata za odblokowanie hulajnogi wynosi 3,00 zł. Na osoby, które już posiadają konto w aplikacji, czeka pakiet 30 dni darmowych odblokowań za 17,99 zł.


Orientacyjną lokalizację miejsc postojowych przedstawiamy na załączonym planie. 

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl