YBFB Instagram - logoBIP

  neirychomości        dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

wakacje

RoweryW każdy czwartek na przełomie maja - września okoliczni kolarze amatorzy przyjeżdżają do Radzionkowa na wspólny trening pod nazwą  "Kolarski Czwartek w Radzionkowie". To właśnie tutaj odbywa się zbiórka, na którą przyjeżdża wielu kolarzy amatorów z Radzionkowa i jego okolic m.in. z Tarnowskich Gór, Piekar Śląskich, Katowic a nawet Rybnika!

"Kolarski Czwartek w Radzionkowie" jest inicjatywą pasjonatów kolarstwa z Radzionkowa, którzy postanowili zorganizować grupowe treningi, zachęcające do wspólnych treningów i prowadzenia aktywnego trybu życia. Pierwsze zbiórki rozpoczęły się zimą 2014 roku i mimo niesprzyjającej kolarstwu pory roku w każdą sobotę i niedzielę gromadziły regularnie kilku do kilkunastu kolarzy.  Dzisiaj jest ich dużo więcej ,barwny peleton liczy od kilkunastu do kilkudziesięciu osób w różnym wieku i o odmiennym poziomie sportowym. Na zbiórkach pojawia się sporo młodzieży i seniorów, a najstarsi weterani liczą nawet 60 lat i mimo swojego wieku nieraz potrafią utrzeć nosa młodszym kolegom. Grupowe treningu są doskonałą motywacją dla młodzieży, to właśnie tutaj ćwiczą oni swój charakter , wybierają właściwy kierunek rozwoju i prowadza aktywny tryb życia.

Kolarski Czwartek jest doskonałą okazją do sprawdzenia swoich możliwości. W grupie jeździ wielu kolarzy z Radzionkowa regularnie startujących w wyścigach z licznymi sukcesami. Do najważniejszych w tym roku należą m.in. 2 i 3 miejsce na Szosowych Mistrzostwach Polski Amatorów w Sobótce (2 – Krzysztof Badura, 3 – Mateusz Kądziela) , podium na wyścigach w Psarach, Zabrzu (Krzysztof Badura, Mateusz Kądziela), starty w „Family Cup”, w których Michał Bryła okupił największą ilością miejsc na podium w tym cyklu ( wicemistrzostwo Śląska, 3-miejsce na Opolszczyźnie, mistrzostwo województwa Łódzkiego, wicemistrzostwo województwa Świętokrzyskiego i 3-miejsce w Mistrzostwach Polski ), co zaowocowało zdobyciem Pucharu Polski. Poza tym zaliczyliśmy starty w prestiżowych wyścigach z cyklu Tauron Lang Race, Road Maraton czy Skandia Maraton.

Pierwsze zbiórki rozpoczynały się od przyjacielskich przejażdżek w niedzielę. Dzisiaj zbiórki są w czwartki , soboty i niedziele i łączą wielu kolarzy Śląska. Pasja dwóch naszych liderów, Mateusza i Krzysia, przyczyniła się do założenia naszej grupy. W przyszłym roku spodziewamy się większej ilości kolarzy, również dziewczyn, niespodzianką na naszych treningach może być pojawienie się Przemysława Niemca (czołowego Polskiego kolarza), który obiecał, że jak tylko znajdzie czas przyjedzie do Radzionkowa.

 

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl