YBFB Instagram - logoBIP

 neirychomości       dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

logo Śląskiego Ogrodu Botanicznego w RadzionkowiePracownicy Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Radzionkowie, jak co roku o tej porze, zaczynają rozglądać się po okolicy w poszukiwaniu starych egzemplarzy drzew owocowych, przede wszystkim jabłoni, ale także grusz i śliw. W marcu pobiorą z nich fragmenty zwane zrazami i zaszczepią na odpowiednich podkładkach. To szlachetna akcja, mająca na celu zachowanie wielu ginących odmian, niespotykanych już w handlu i coraz rzadziej rosnących w przydomowych ogródkach.

Właścicieli dawnych odmian drzew owocowych, którzy chcieliby podzielić się zrazami, prosimy o kontakt: tel. 536 33 07 76 (w dni powszednie w godz.7.00-15.00) lub e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Pracownicy ogrodu botanicznego podjeżdżają po zrazy do wybranych lokalizacji, niestety nie do wszystkich. Jednak prosto i szybko można zrazy pobrać samemu - instrukcja poniżej. Zaszczepione drzewka będą rosły w ogrodowej szkółce, a następnie wrócą do swoich właścicieli lub trafią do innych osób zainteresowanych ich uprawą. W ten sposób zostanie zachowana dla następnych pokoleń unikatowa pula genów, a wraz z nią dawne smaki i zapachy. 

 

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl