YBFB Instagram - logoBIP

  neirychomości        dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

wakacje

Dokładnie za miesiąc, 8 czerwca rozpocznie się kulminacja XVi Dni Radzionkowa. Już dzisiaj, prezentując program imprezy, serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania.

W sobotę 8 czerwca, na Eko-Rynek zapraszamy przede wszystkim rodziny i młodzież. W tym dniu, o godzinie 16:00 rozpocznie się Piknik Rodzinny w ramach którego na najmłodszych będą czekały liczne atrakcje, m.in. przygotowane przez strażaków. Następnie o godzinie 17:30 zaprezentuje się pierwszy z głównych wykonawców tegorocznych Dni Radzionkowa, zespół coverowy RTG - Rockowe Tarnowskie Góry. Tuż po nim wyjątkowy wokalista, wykonujący muzykę reggae i dancehall, czyli Mesajah. Nominowany do nagród Eska Music Awards oraz Fryderyków, autor takich przebojów jak: "Każdego dnia", czy "Lepsza połowa". Z kolei gwiazdą sobotniego wieczoru będą utytułowani raperzy Mezo i Liber którzy po latach zdecydowali się ponownie na realizację wspólnych projektów muzycznych. W zeszłym roku na Florydzie nagrali teledysk do piosenki „Jakie masz dziś plany”, będący nową wersją ponadczasowego hitu "Aniele", który w serwisie youtube ma już ponad 13 mln wyświetleń.

Drugi dzień kulminacji tegorocznych Dni Radzionkowa przypadnie na niedzielę 9 czerwca. Wzorem poprzednich edycji święta naszego miasta, rozpoczną go występy młodych artystów oraz zespołów zrzeszonych na co dzień w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury oraz Centrum Kultury „Karolinka”. O godzinie 19:00 rozpocznie się koncert popularnego wykonawcy śląskiej sceny artystycznej, czyli Mirka Jędrowskiego, który wykona swój autorski program z zespołem Happy Jędrowski Show .
Punktem kulminacyjnym wieczoru będzie występ kabaretu Zdolni i Skromni, który podbił serca, nie tylko śląskiej kabaretowej publiczności, skeczami ze „Sztefą z Piekar” w roli głównej.

Imprezę poprowadzi znana z anteny Izolda Czmok.

Przypominamy jednocześnie, że bogactwem i specyfiką święta naszego miasta jest oferta przygotowana przez radzionkowskie organizacje pozarządowe. To głównie dzięki nim, przez trzy tygodnie odbędzie się w Radzionkowie około 30 różnych imprez towarzyszących głównym obchodom, adresowanych do wszystkich grup wiekowych. Będą to więc (koncerty, zawody sportowe czy interesujące wystawy i warsztaty). Szczegółowy program będzie dostępny już wkrótce na plakatach oraz w mediach społecznościowych.


Sponsorem tegorocznych Dni Miasta jest PEC Bytom Sp. z o.o.

 

RTG

koncert

 Mezo

Jędrowski

Kabaret

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl