YBFB Instagram - logoBIP

  neirychomości        dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

wakacje

Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Radzionkowie z sukcesem aplikował do programu Erasmus+, otrzymując środki na odbycie praktyk zawodowych w Irlandii Północnej dla łącznie 17 uczniów technikum hotelarstwa, technikum eksploatacji portów i terminali oraz technikum elektrycznego.

 

Na podsumowanie projektu, które odbyło się 25 stycznia 2016 r. został zaproszony prezes organizacji partnerskiej North West Academy – Pan John McGowan, który wręczył 17 uczniom certyfikaty. Pan John McGowan podkreślał znaczenie międzynarodowej  współpracy oraz  wartość projektu w wymiarze lokalnym.

Zespól Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Radzionkowie stawia na permanentny rozwój i dobre przygotowanie uczniów do wejścia na rynek pracy. Od 2007 roku korzysta z możliwości programów finansowanych przez Unię Europejską. Dzięki uzyskaniu akceptacji w programach Leonardo da Vinci, Vetpro, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Erasmus+ 117 uczniów odbyło miesięczne praktyki zawodowe za granicą oraz kilkunastu nauczycieli uczestniczyło w wymianie doświadczeń edukacyjnych. Wzmacnianie współpracy międzynarodowej i promocja mobilności edukacyjnej wpisały się w strategię i wizję placówki.

Zagraniczny staż jest ogromną szansą na rozwój zawodowy i osobisty. Udział w projekcie Erasmus+ przekłada się na wymierne rezultaty potwierdzone certyfikatami. Młodzież odbyła miesięczne praktyki zawodowe w Irlandii Północnej, podnosząc umiejętności zawodowe, zdolność adaptacji w nowym środowisku i pracy w międzynarodowym zespole. Wyjazd wpłynął na rozszerzenie kompetencji międzykulturowych poprzez poznanie historii, zwyczajów, kultury i społeczności irlandzkiej. Uczestnicy mieli zorganizowane lekcje języka angielskiego z brytyjskim lektorem. Potwierdzeniem umiejętności językowych jest zaświadczenie wydane  przez Trinity College London uznawane na całym świecie. Ponadto wszyscy stażyści otrzymują certyfikat Europass Mobilność, który zawiera opis kompetencji zawodowych, językowych, organizacyjnych i  społecznych.

Z pewnością wśród uczestników projektu wzrosła samoocena, poczucie pewności siebie i motywacja do nauki języków obcych. Można z przekonaniem powiedzieć, że to najważniejsze doświadczenie w ich życiu, które otwiera umysły.

Krystyna Dziuk

 

Gość

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl