YBFB Instagram - logoBIP

  neirychomości        dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

wakacje

LO„Poprzysiągłem sobie, ze będę używał wszelkich posiadanych zdolności, aby czynić dobro i przeciwdziałać  złu, wspierać to , co w ludziach najlepsze, pracować w celu uwolnienia ich z więzień, które sobie sami stworzyli oraz w celu zwalczania systemów, które niszczą nadzieję na ludzkie szczęście i sprawiedliwość” prof. Philip G. Zimbardo.

Profesora P. Zimbardo zna cały świat, wszak jest „ głosem i twarzą współczesnej psychologii”, autorem bodajże najbardziej znanego eksperymentu psychologicznego na świecie -  tzw. stanfordzkiego eksperymentu więziennego.

 

A co Liceum Ogólnokształcące w Radzionkowie ma wspólnego z Profesorem?  

W LO im. Powstańców Śląskich w Radzionkowie od 30 lat działają klasy psychologiczno – pedagogiczne. Funkcjonowanie tych klas nabrało nowego wymiaru po podpisaniu przez szkołę umowy o współpracy z Wydziałem Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego. W ramach tej współpracy od 2014 r. uczniowie biorą udział w spotkaniach i wykładach prof. P. Zimbardo, a od 2015 r. szkoła jest przygotowana do realizacji międzynarodowego Projektu Bohaterskiej Wyobraźni autorstwa Profesora. Podczas niedawnego pobytu Profesora Zimbardo w Polsce połączonego z uroczystością wręczenia doktoratu honoris causa Akademii im. A. F. Modrzewskiego w Krakowie, delegacja naszego liceum uzyskała oficjalną zgodę na objęcie Honorowym Patronatem klas pedagogiczno – psychologicznych oraz realizowanego w szkole Projektu Bohaterskiej Wyobraźni.

Liceum w Radzionkowie współpracuje również z Wydziałem Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej, z Instytutem Filologii Polskiej oraz Instytutem Kultur i Literatur Anglojęzycznych Uniwersytetu Śląskiego, ze Śląskim Ogrodem Botanicznym oraz Zespołem Śląsk z Koszęcina…. Jesteśmy ciekawi kolejnych spektakularnych Patronatów….

Zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia naszej strony www.liceum.radzionkow.pl oraz do odwiedzenia szkoły podczas Dni Nauki – Dni Otwartych 20 kwietnia br. (g. 13:00 – wykład z zakresu psychokryminalistyki, w ramach którego będzie można poznać techniki daktyloskopii) oraz 21 kwietnia br. (9:00 – 18:00 - możliwość dokładnego poznania szkoły).

 

 

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl