YBFB Instagram - logoBIP

  neirychomości        dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

wakacje

LOW ostatnim czasie licealiści z naszego LO odnotowali kilka znaczących sukcesów. Grzegorz Krzemiński z klasy 1 a został laureatem „Klasówki Powstańczej”, zajmując drugie miejsce. Był to konkurs pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego, Wojewody Śląskiego, Prezydenta Świętochłowic i Kuratorium Oświaty w Katowicach.

 

Należało się w nim wykazać wszechstronną wiedzą dotyczącą powstań śląskich i plebiscytu z uwzględnieniem źródeł pisanych i ikonograficznych oraz filmów dokumentalnych i fabularnych dotyczących tej epoki. Grzegorz wystartował także w Olimpiadzie Historycznej, dochodząc do drugiego etapu eliminacji rejonowych, które odbyły się na Uniwersytecie Śląskim. Ponadto nasz uczeń jest zawodnikiem Sportowego Klubu Tanecznego „Flamenco” z Siemianowic Śląskich. Uczestniczył w tym roku szkolnym w wielu ogólnopolskich turniejach tańca towarzyskiego, na których zajmował miejsca na podium. Jego największym osiągnięciem było zwycięstwo na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej w stylu standardowym (walc angielski, tango, walc wiedeński, foxtrot i quickstep), na którym wraz ze swoją partnerką został niemal jednomyślnie oceniony przez komisję sędziowską na miejsce pierwsze. Ponadto zajął on drugie miejsce na Pucharze Okręgu Śląskiego w Sportowym Tańcu Towarzyskim, również w stylu standardowym.

Daria Szulc uczennica klasy 2b, zawodniczka akrobatyki sportowej w chorzowskim Klubie „Sokolnia”  im.Ryszarda Kafanke, znana jest  z występów w programie „Mam talent”, gdzie doszła do finałowych eliminacji.  W kwietniu wystąpiła w Świdnicy zajmując 4 miejsce oraz na Mistrzostwach Świata grup wiekowych  w Chinach zajmując 12miejsce (po odliczeniu podwójnych reprezentacji).

Z kolei Julia Wolfgarth, także uczennica klasy 2b, znana z występów tańca indyjskiego wzięła udział w corocznym święcie Holi w Krakowie i Warszawie w ramach współpracy z stowarzyszeniem IPCC. Występy odbyły się w różnych odsłonach tańca indyjskiego, zarówno klasycznego, folkowego jaki i nowoczesnego. Obie dziewczyny zaprezentowały swe umiejętności na ubiegłorocznych Dniach Radzionkowa, występując na licealnym happeningu.

Naszym licealistom gratulujemy

 

 

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl