YBFB Instagram - logoBIP

  neirychomości        dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

Drugi turniej XV Grand Prix Radzionkowa w szachach odbył się w ostatni weekend 18.06.2016 w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich. Tym razem w zawodach uczestniczyło 34 szachistów. Organizatorem jubileuszowej edycji są: Stowarzyszenie Szachowe i Gier Umysłowych „PIONEK” Radzionków, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Liceum Ogólnokształcące w Radzionkowie i Urząd Miasta Radzionków. Wzorem ostatniego roku zawody rozgrywają się w dwóch odrębnych grupach „A” powyżej 16-lat i grupa „B” do 16 lat. Turniej odbył się na dystansie 7-rund w systemie szwajcarskim, z czasem gry po 15 minut dla każdego zawodnika w każdej partii.

Zawody odbywają się w cyklu 4- turniejów zwycięzcą zostanie szachista, który zgromadzi najwięcej punktów z wszystkich turniejów.

W grupie "A” wystartowało 16 zawodników, tym razem faworyci lekko zawiedli, a swoje duże możliwości ujawnili inni zawodnicy. Zwyciężył z bardzo dobrym wynikiem 6,5 pkt z 7 partii Damian Brożyna, uzyskując wynik przed Jarosławem Pietruchą, który zdobył 5,5 pkt, trzecie miejsca, z dobrym wynikiem, osiągnęli zawodnicy z Radzionkowa - Wojciech Hajda i Henryk Duzdowski po 4,5 pkt. Kolejne miejsca zajęli Marek Tyroń uzyskując 4,5 pkt oraz Jan Plotecki zdobywając 4 pkt. Zwycięzca pierwszego turnieju Krzysztof Lach tym razem zdobył tylko 3 pkt i zajął 9 miejsce.

W turnieju grupy „B” do 16 lat uczestniczyło 18 szachistów, co należy uznać za dobrą frekwencję ponieważ w tym samym czasie odbywał się turniej juniorów o Mistrzostwo Ślśska.

Bardzo dobrze radzili sobie zawodnicy z MDK Bytom wygrał Adrian Czaja uzyskując 6,5 pkt przed Igorem Solnym, który osiągnął wynik 5,5 pkt, Karol Sowa oraz Patryk Dembicz po 5 pkt, Nicolaus Letkiewicz uzyskał 4,5 pkt a Łukasz Potempa 4 pkt.
W grupy 'Benjaminów' czyli do 8 lat bardzo dobrze zaprezentowali się Marcin Hajda, który zdobył 3 pkt, tuż za nim sklasyfikował się Michał Atamaniuk z 2 punktami i debiutujący Wiktor Kosik z 1 punktem. Młodzi adepci z Radzionkowa czynią stałe postępy angażując się w zajęcia prowadzone przez „PIONEK” Radzionków .
Cieszy dobry poziom gry i wiele ciekawych partii oraz „małych dramatów”, które tej grze towarzyszą.

Po dwóch turniejach w grupie „A” OPEN prowadzą:
1. Jarosław Pietrucha - 10,5 pkt
2. Krzysztof Lach - 9 pkt
3. Henryk Duzdowski - 8,5 pkt
4. Marek Tyroń - 8,5 pkt
5. Robert Sowa - 7,5 pkt
6. Jan Zbijowski - 7 pkt

W grupie „B” do 16 lat :
1. Nicolaus Letkiewicz - 11 pkt
2. Igor Solny - 11 pkt
3. Patryk Dembicz - 10 pkt
4. Karol Sowa - 9,5 pkt
5. Łukasz Potempa - 8,5 pkt
6. Marcin Hajda - 7 pkt
7. Borys Izworski - 7pkt

Zawody przebiegały w bardzo sportowej atmosferze, a szachiści jako rycerze królewskiej gry zaprezentowali iście sportowe zachowanie. Zawody sędziował Rudolf Sobczyk przy asyście Wojciecha Hajdy. Szczegółowe wyniki na chessarbiter.com
Następne zawody XV Grand Prix odbędą się 10.09.2016 w auli Liceum Ogólnokształcącego w Radzionkowie.
Wcześniej bo 20 sierpnia (sobota) o godz. 9.30 Ogród Botaniczny w Radzionkowie (przy kąpielisku na Księżej Górze) zaprasza na turniej CIDERLATO 2016 .

 

Diagram z partii W. Hajda – J. Zbijowski, IV runda GP Radzionków.
Znana kombinacja pod nazwa Mat Beniowskiego zawsze cieszy oko, zwłaszcza najmłodszym może sprawić radość, mat samotnym skoczkiem..
1. Sf7+, Kg8 2. Sxh6+, Kh8 (po Kf8 3.Hf7 X mat) 3.Hg8 , Wxg8 4.Sf7 X
Piękne kombinacje mogą zdarzyć się każdemu trzeba tylko grać w szachy.

 

 

 

 

 

 

 

 

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl